Рівненські нацгвардійці спілкувалися з тваринами та каталися на конях, щоб подолати стрес

Рівненські нацгвардійці після повернення з фронту пройшли психологічну реабілітацію за програмою «декомпресія».

Важливою складовою відновлення боєздатності підрозділу є психологічна реабілітація військовослужбовців. Відтак, нещодавно нацгвардійці сарненського підрозділу пройшли триденний курс «декомпресії».Протягом трьох днів з військовослужбовцями працювала фахова команда військових психологів, які провели психодіагностику, дебрифінг та індивідуальне консультування, а медики місцевого госпіталю – діагностику фізичного здоров’я і комплекс оздоровчих процедур нацгвадійцям.

«Під час виконання бойових завдань нацгвардійці зазнають чималого стресу і травмування, що в майбутньому може призвести до різних розладів, агресії, порушень сну та конфліктів у сім’ї. Тому під час декомпресії ми відпрацьовуємо комплекс психологічних, соціальних і медичних заходів для подолання тривоги, запобігання розвитку психологічних травм та адаптації військовослужбовців до відносно спокійного життя», – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки начальника психологічної служби старший лейтенант Артур Конько.

Також під час реабілітації рівненські нацгвардійці взяли участь в каністерапії.

«До нас звернулись військові психологи рівненського підрозділу НГУ з прохання провести каністерапію і ми з нашими чотирилапими помічниками Річардом, Гаєчкою погодилися провести цей захід. Завдяки каністерапії можна покращити настрій, підвищити загальне емоційне благополуччя, знизити рівень тривожності та поліпшити рівень фізичного і психічного здоров’я. Також терапія допомагає налагодити взаємодію колективу і побудувати довіру для того, щоб можна було працювати як з тілом, так і з тою невидимою психологічною травмою», – ділиться кінологиня Вікторія Пирогова.

За словами нацгвардійки Марини, декомпресія дозволила не просто змінити обстановку і відчути себе в безпеці, а й зняти стрес і напруження.

«Нарешті відчула себе вдома в спокої. Під час психологічної реабілітації ми обстежилися в фахівців, поспілкувалися з психологами і побратимами, найбільше мені сподобалась каністерапія, собаки дозволяють відкритися і дарують гарні емоції».

Завершальним етапом декомпресії стала іпотерапія. Під час заняття з кінної терапії військовослужбовці мали змогу поспілкуватися з тваринами та поїздити верхи. Такий різновид реабілітації допомагає врівноважити свій емоційний стан і покращити фізичну форму.

«Іпотерапія викликає у військовослужбовців позитивні емоції, допомагає розвинути уважність і швидкість, подолати страхи», – підсумовує тимчасово виконуючий обов’язки начальника психологічної служби старший лейтенант Артур Конько.