Все більше сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів отримують вищі зарплати.
Наприклад, за жовтень у Рівному на картку сімейного лікаря з максимумом декларацій прийшло 16 800 гривень. Раніше це було 4-5 тисяч.
Загалом 23 лікарі трьох рівненських Центрів первинно медико-санітарної допомоги, яких обрали максимум пацієнтів, отримали зарплати близько 15 тисяч.
Зросли й зарплати медсестер. Тепер вони залежно від кількості пацієнтів лікаря, з яким працюють, отримують близько 8 тисяч гривень.
«Зарплата збільшується у тих, хто працює, - наголошує начальник Рівненського міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів. - Що вплинуло на це? Насамперед, відштовхувалися від тарифної сітки, тому що є лікарі, які мають стаж, досвід роботи і це треба враховувати. За кількість підписаних декларацій лікар теж отримує надбавку. Згодом ми зробимо градацію за якісними показниками. Тоді першочерговою буде не кількість декларацій, а якість роботи лікарів».
Як зазначає керівник МОЗу Уляна Супрун, зросли зарплати у тих медиків, які долучилися до реформи. Медзаклади первинної медичної допомоги, які підписали договори з Національною Службою здоров’я України, почали отримувати гроші за медичні послуги за принципом «гроші за пацієнтом». Тут тепер діє гнучкий підхід до формування зарплат. Розмір заробітку лікарів і медсестер більше не прив'язаний до бюджетної сітки.
«Ні обласний департамент охорони здоров’я, ні Нацслужба здоров’я, ні МОЗ України ніяким чином не регулює зарплатну політику і не вказує закладам, як що їм робити із заробленими коштами. Рішення щодо зарплатної політики у кожному конкретному медичному закладі ухвалює його колектив. Результат є там, де всі працюють однією командою», - відзначає Уляна Супрун.
За інформацією прес-служби Рівненської ОДА