Керівниця Благодійного фонду "Скарбниця Надії" Мар'яна Рева застерігає рівнян та жителів області від юнаків, які ходять зі скиньками для збору коштів, нібито, для хворої дитини.
Пані Рева поділилась своїми враженнями від спілкування із ними. Подаємо без змін:
Хлопчики років 20-25 з ясними очима та скриньками в руках заполонили місто Рівне.
Люди пишуть в коментарях та дописах, що поводять себе дуже зухвало.
Я вчора мала "приємність" поспілкуватись з ними.
Враження гидкі.
1. Дивляться прямо в очі, погляд не відводять. Явно проходили якийсь тренінг і навчені так працювати, бо з першого разу так не вийде ні в кого. Розмовляють дуже впевнено і нахабно, вивченими фразами. Теж явно натаскані.
2. Юридично хлопці дуже підковані, одразу починають говорити про Закон про благодійність і про те, що він дає їм право збирати кошти по всій території України.
3. Працюють в парі. Як тільки хлопчик зі скринькою побачив, що я не відступаю, розмова затягується (а люди відповідно проходять повз скриньку) одразу з`явився ще один хлопчик на вигляд років 18-19, який поклав гроші в скриньку і почав мені розповідати, що він колись керував благодійним фондом і тут все чесно, а я зводжу наклеп на добрих людей. Коли ж ти встиг так накеруватися?
Обоє агресивно почали говорити, що якщо я не розбираюсь в питаннях благодійності, то мені спочатку треба вивчити законодавство, а потім заважати їм допомагати дитині.
4. Якшо раніше такі мавпочки клялись, що вони волонтери і працюють безкоштовно, то зараз вони впевнено відправляють читати закон, де написано, що вони мають право використовувати до 20% коштів на зарплату.
5. Тільки хлопчики не хочуть читати інший пункт Закону, де чітко написано
пункт 6.5. "Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом або правочином благодійника." Люди жертвують в скриньку гроші для конкретної дитини, хлопчики самі просять "Допоможіть хворій дитині". Тут не йде мова про зарплату. Вони не мають права брати з цільових пожертв для дитини ні копійки.
На зарплату можна брати 20% з коштів, які прийшли без призначення або ті кошти, де благодійник чітко написав "на адміністративні витрати".
6. Так само зухвало працюють в транспорті. Це взагалі порушення правил дорожнього руху, бо вони відволікають водія і наражають на небезпеку пасажирів.
7. Пропонують викликати поліцію. Натякають на те, що там вже все "порішали".
8. Відправляють подивитись на їх сайт. Там явно видно що вони гастролюють по всій Україні. При чому в кожному місті обов`язковий візит в будинок дитини з підгузниками і соками, а як наслідок - мають на руках фоточки з сирітками та подяку від закладу , яку можна викласти в інтернеті.
9. Де перераховують кошти? Скільки зібрано? Яка частина коштів потрапила вигляді допомоги до дитини? Люди пишуть в коментарях, що мама дитини отримала 3,5 тисяч гривень на місяць. Сказати вам скільки грошей в наповненій скриньці? Зазвичай це 2-3 тисячі гривень. Рахуйте далі самі.Друзі, не будьте дурними. Ну не давайте їм грошей. НЕ ведіться на те, що вони впевнено розмовляють і показують вам документи.
Як з ними боротися?
1. Пояснювати людям, що давати гроші невідомим хлопцями на вулиці - це не дуже добра ідея.
2. Вдовбувати в голову зухвалим мавпочкам, що Рівне не місце для їх заробітку. Чим довше ви будете затягувати з ними розмову, запитувати в них документи, питати чи справді вони читали весь ЗАКОН УКРАЇНИ "Про благодійну діяльність та благодійні організації " і чи зрозуміли, що там написано, тим менше людей кине гроші в їх скриньки. Згадайте, як в футболі гравці вміють гарно тягнути час. В кожного з нас часу мало, в цілого міста - його багато. НЕ ставте собі за мету вивести їх на чисту воду чи щось їм довести. Ваша мета не дати їм заробити протягом тих 10 хвилин, які ви можете на них витратити.
#разомможемобільшеТут колега зі Львова додає ще кілька порад. Lipska Nataliya пише:
Є один єдиний документ, який в них має бути і без якого їх можна ганяти - довіреність на виконання збору від фонду, де буде чітко прописана мета , збору, сума, де саме і в який саме час іде збір і формат звітності. Нема робиш фото і набираєш в поліцію - зайчиків як вітром здуває.Ще один спосіб вигнати гівнючків це в публічному місці голосно почати питати, чи їм гарно смакує красти гроші в хворих дітей. Бо брати собі зі скриньки - це крастии в дитини. Зазвичай люди навколо прислухаються і в скриньку вже не так охоче кидають. А це єдиний і основний метод боротьби зі скриньочниками - зробити їх бізнес нерентабельним. Тоді вони щезають самі. Ми колись у Львові такі рейди робили.