Рівнянам на замітку: коли спадщину потрібно декларувати?

фото ілюстративне

Коли спадщина підлягає декларуванню

ГУ ДФС у Рівненській області  нагадує, що згідно з п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164  Податкового кодексу України  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (дарунок) від фізичної особи - резидента, які не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (дарунку) (п.п.174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Відповідно до п.п.174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ  за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. 

До членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ відносяться її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені, відповідно до п.п.14.1.263 ст. 14 ПКУ.

 Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

При цьому, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо  платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Тобто, при отриманні доходів  у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, виникає обов’язок щодо подання податкової декларації до 1 травня 2019 року.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області