Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівнянам на замітку: зміни у законодавстві, які набирають чинності в лютому

https://www.slovoidilo.ua

Зміни в законодавстві, які набудуть чинності протягом лютого, торкнуться автомобілістів, жителів зони АТО, постраждалих під час Революції Гідності й тих, хто виплачує аліменти. Передає портал «Слово і Діло».

З 1 лютого в Україні запрацював Фонд енергоефективності. В уряді повідомили, що він, зокрема, займатиметься підтримкою ініціатив з енергоефективності, здійснюватиме заходи з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель і сприятиме дотриманню Україною міжнародних зобов'язань у цій сфері.

Геннадій Зубко, міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства заявив:

«Це питання надання технічних і фінансових інструментів для підтримки впровадження енергоефективності в Україні, особливо в житловому секторі. Це дасть можливість заощадити при витратах наших українських сімей на модернізацію житлових будинків до 50%. Це дає можливість зняти бар'єри до зовнішньої підтримки та фінансування енергоефективності в країні».

У лютому також набувають чинності кілька змін, які стосуються автомобілістів. З 1 лютого вже діють нові вимоги до якості автогазу, що реалізується на заправках. З 7 лютого у власників автомобілів з'явиться можливість укладати внутрішні електронні договори страхування через інтернет. Для цього буде достатньо ввести необхідні дані на сайті страхової компанії, отримати вартість і сплатити поліс карткою або у відділенні банку. Після підтвердження оплати електронний поліс буде надісланий на електронну адресу власника машини.

Крім того, з 23 лютого зміняться умови торгівлі транспортними засобами та реєстрації сільськогосподарської техніки. Так, згідно з новими правилами, транспортні засоби та запчастини до них можна буде продавати лише за наявності сертифіката відповідності. Нова сільгосптехніка допускатиметься до продажу, лише якщо вона відповідає технічним регламентам.

Від сьогодні в Україні посилюється відповідальність за несплату аліментів. Запроваджуються нові засоби примусового виконання рішень щодо осіб, які не сплатили аліменти на суму платежів за півроку. Новий закон тимчасово обмежує право виїзду за кордон для таких осіб, право керувати транспортними засобами та право користуватися зброєю. Крім того, передбачений новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи терміном на 120-240 годин.

Хороші новини для українців, які проживають у зоні антитерористичної операції та прикордонних районах країни: з 11 лютого телерадіокомпаніям надаватимуться дозволи на мовлення терміном до одного року. Новий закон забезпечить безперервне мовлення в регіонах, які найбільш уразливі до зовнішнього негативного інформаційного впливу.

З 23 лютого набуде чинності ще один закон: постраждалі учасники Революції Гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості або легкі поранення отримають пільги та соціальні гарантії, передбачені для учасників бойових дій. Однак це не стосується міліціонерів, спецпризначенців, військовослужбовців внутрішніх військ і представників Збройних сил України, які були поранені під час Революції Гідності.

А нова процедура контролю водних транспортних засобів на кордоні вже працює з 4 лютого. Згідно з постановою уряду, тепер перевізник має в електронному вигляді за добу надати митниці інформацію про товари, які він провозить через держкордон.

Детальніше – на інфографіці.

Читати також