Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Російські окупанти проживали навіть у стічній трубі під дорогою на Житомирщині (ФОТО)

На Житомирщині поліцейські працюють у звільнених селах Народицької громади. Правоохоронці розповіли про ситуацію у цих населених пунктах. 

У селі В’язівці під ракетний обстріл у перші ж дні потрапили житлові будинки та місцевий храм. Церква Різдва Пресвятої Богородиці цього року мала б відсвяткувати 160-річчя заснування, натомість нині будівля, що є пам’яткою архітектури національного значення, світиться проломами у даху, куполах та стінах. Фактично більш-менш уціліла лише дзвіниця.

Не встояли від вибухової хвилі й довколишні приватні оселі звичайних мирних жителів села. Будинок пані Олени знаходиться за 200-250 метрів від епіцентру найближчого вибуху. Жінка розповідає, що все сталося дуже швидко й у цей момент вона була в оселі:

- Хвилею мене збило з ніг і відкинуло через дві кімнати, аж у сіни. Сильно поруйнувало дах та вікна, посікло стіни. Зараз підлатали трохи покрівлю, але все одно підтікає. Сьогодні ж дощ…

Мешканець села Грезлі В’ячеслав розповідає, що на момент окупації у населеному пункті залишилось трохи більше півтора десятка людей, переважно літніх, яким за станом здоров’я чи віком кудись переїжджати бути складно. Інша його односельчанка, Галина Адамівна, посилається на господарство:

- У мене корова, інша живність, дід (авт. – чоловік) хворий з ногою. Куди нам їхати... Ми тут живемо.

У паркан її домогосподарства окупанти в’їхали танком. Понівечені та розкурочені й інші оселі на вулиці. Практично, у всіх виламані двері чи вибиті вікна, якщо не від обстрілів, то для мародерства. В одному з будинків, де окупанти тимчасово мешкали, - повний безлад. Пристойне раніше житло стало більше схоже на хлів, де тримають худобу. Утім дехто з окупантів проживав навіть у стічній трубі під дорогою, наносили туди матраців з чужих осель та ковдр.

Наразі у цих селах працюють відповідні саперні групи, перевіряючи безпечність, у першу чергу, доріг та шляхопроводів, а також додаткові патрулі поліції, у тому числі роти поліції особливого призначення ГУНП.

Також розпочали працювати слідчо-оперативні групи поліції, працівники яких оглядають місця подій та відповідно оформляють усі зібрані матеріали для відкриття кримінальних проваджень. Паралельно триває й облік наявних руйнувань та пошкоджень інфраструктури та приватних будинків.

Читати також