Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Російських окупантів, які копали в Рудому лісі, чекає променева хвороба - Енергоатом

Керівник Енергоатома Петро Котін відвідав одну з ділянок Рудого лісу в зоні відчуження, де російські військові копали траншеї. Він заявив, що на всіх них чекає променева хвороба. 

Про це повідомляє Енергоатом у Телеграм. 

На цьому місці було зафіксовано аномально високі показники радіаційного стану.

- Показник зовнішнього опромінення (гама-фон) в місцях заміру становив 3,2 – 4 мкЗв/год (мікрозівертів на годину), що у 10-15 разів перевищує норму.

Один із показників, що формує внутрішнє опромінення, яке отримали окупанти від поверхні ґрунту (Бета забруднення), у місцях заміру становив по 90 Sr, що у 160 разів більше норми.

Іншим чинником внутрішнього опромінення є Альфа забруднення, яке формується внаслідок розкиданих на цій ділянці Рудого лісу фрагментів опроміненого ядерного палива, графітової кладки тощо. Ці фрагменти зараз розташовані на глибині 40-80 см, окупанти ж копали і глибше.

При потраплянні всередину організму такий вид опромінення чинить вплив у десятки й сотні разів потужніший, ніж від гама- та бета-випромінювання.

Таким чином, на всіх окупантів, які майже 30 днів базувалися й копали в Рудому лісі, очікує променева хвороба різних ступенів тяжкості.

Читайте також: Залишений у зоні Чорнобильської АЕС російський пайок перевірили на радіацію: результати вразили

Читати також