Туристичний магніт Деражненської громади - село Суськ. Перша письмова згадка про село датується 1446 роком. У центрі села росте дуб-велетень, якому більше 700 років.
На початок XVI ст. село Суськ належало нащадкам Івана Острозького (Головані-Острожецькі). Згодом селом володіли інші роди, пов’язані з Голованями-Острожецькими. Одні з них - Князі Корецькі, а саме дочка Василіса Глібівна.
18 лютого 1526 року Король Польський і Великий князь Литовський Сиґізмунд Старий на прохання князя Федора Михайловича Чарторийського, старости луцького, видає привілей на купівлю села Суськ від Івана Івановича Корецького.
За поборним реєстром 1577 р. село належало тоді до Клеванської волості, княгині Іванової Чарторийської, а в 1583 р. до кн. Юрія Чарторийського.
XVI ст. на річці Горинь біля Суська була велика річкова пристань, де козаки та торгівці мали змогу причалювати до берега. Суськ виконував функцію проміжного місця, тут були великі засіки, де зберігалося збіжжя.
У ХІХ ст. у селі Суськ побудований найдовший дерев’яний міст через річку Горинь, який мав довжину 1 км. Під час Першої світової війни через річку відбувалося переправлення гармат та військових. У період Другої світової міст був спалений під час бойових дій УПА з німцями.
У вересні 1966 року на північ на 1 км від смт. Оржів в урочищі «Обарівщина», що навпроти села Суськ знайдені три козацькі човни. Один з них зберігається у Львівському етнографічному музеї. Два інших у Рівненському краєзнавчому музеї.
У селі розташований мисливсько-спортивний клуб «Сокіл», де відвідувачі можуть відпочити (полювання, риболовля, стрільба, пейнтбол, верхова їзда, альтанки з мангалами) та насолодитись природою.
Село Суськ розташоване за 20 км від міста Рівне, до села Деражне – 12 км, найближча залізнична станція у селищі Клевань – 9 км.
Джерело: Рівненська РДА