Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Шукали "клієнтів" на вокзалі: відомі деталі схеми масових підробок covid-сертифікатів на Рівненщині

На Рівненщині співробітники СБУ викрили схему масових підробок сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Зловмисники "вакцинували" до десятка громадян щодня.

Відомо, що майже півроку зловмисники вносили неправдиві дані до електронної системи охорони здоров'я «eHealth» про псевдовакцинацію громадян. У такий спосіб щодня 5-10 українців отримували сертифікат про вакцинацію без проведення щеплення. Ділкам це дозволяло «заробляти» більше 0.5 млн грн щомісяця.

Як ми писали раніше, протиправну діяльність організував сімейний лікар однієї з амбулаторій області. Для пошуку «клієнтів», на партнерських умовах, залучив до схеми знайомого.

«Партнер» працював на залізниці і це дозволяло йому підтримувати постійний потік бажаючих отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19 без фактичного щеплення, до того ж, з різних областей України. За це організатор сплачував «колезі» 25% з кожної оборудки. З «клієнтів» брали від 1400 до 2000 тис. грн за фальшивку.

Правоохоронці затримали медика «на гарячому», в робочому кабінеті, під час отримання винагороди за підроблений сертифікат.

У ході обшуків, проведених за місцем роботи лікаря та за адресами мешкання обох спільників, правоохоронці виявили та вилучили:

  • комп’ютери з доказами протиправної діяльності;
  • чорнові записи з персональними даними осіб, які бажали отримати підроблений сертифікат;
  • готові паперові сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та готівку, отриману, очевидно незаконним способом.

Наразі лікарю оголошено про підозру за ч.3 ст. 354 (підкуп), ч.2 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів) та ч.1 362 (несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється на коп’ютерах) Кримінального кодексу України та вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.

Читати також