Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

«Сильніший – значить цікавіший»: рівненські баскетболістки готуються до нового чемпіонату

Жіноча команда БК «Рівне» знову зібралася разом та розпочала підготовку до старту нового сезону у Суперлізі. Минулий чемпіонат було завершено достроково через пандемію коронавірусу. Рівненські баскетболісти друге у своїй історії вибороли «бронзу» змагань. Крім цього, завоювали Кубок України.

Приблизно за місяць розпочнеться новий сезон, утім календар змагань ще не сформований. БК «Рівне» зберіг майже усіх провідних баскетболісток, зокрема Вікторію Шматову, Людмилу Спиридонову та Тетяну Гаврильчик. Покинула команду Владислава Кіба, яка непогано проявила себе у минулому сезоні. Баскетболістка отримала запрошення від амбітного та грошовитого новачка Суперліги БК «Прометей» з Кам’янського.

Головний тренер рівненських дівчат Валерій Жартун каже, що кістяк команди зберігся і це найголовніше. Владу Кібу зможуть замінити інші молоді баскетболістки, які у минулому сезоні вже виконували цю роль. Крім цього, до тренувань з досвідченими гравчинями залучили зовсім юних вихованок місцевої баскетбольної школи.

– У нас гарно працює дитяча школа, багато молоді, яка грає у різних вікових групах збірної України. Підключили зараз повністю всіх з 2004, 2005 та 2006 років. Ми усіх залучили до тренувального процесу. Будемо допомагати їм розвиватися, щоб вони ставали сильнішими. Найкращих будемо залучати для допомоги нашої команди, – розповів Валерій Жартун.

Завдання на сезон у клубі поки не ставлять. Вже відомо, що у жіночій Суперлізі гратимуть 8 команд. Високі амбіції ставить вищезгаданий «Прометей», однак є низка інших команд, які зможуть нав’язати боротьбу за призові місця. Наставник БК «Рівне» запевнив, що понижати планку нашу баскетболістки не будуть.

– На кожну гру ми будемо налаштовуватись тільки на перемогу. Важко говорити за завдання, тому що немає повного календаря. Треба розуміти яка буде система, формат змагань. Наскільки нас вистачить фізично на увесь сезон, яку стратегію вибирати на чемпіонат і конкретно на кожну гру. Більше півроку у всіх команд не було ігор. Не знаю чого очікувати від стартових матчів. Зараз завдання підготуватися, провести збори, зіграти кілька товариських ігор, – зазначив головний тренер жіночої команди БК «Рівне».

Президент рівненського клубу Сергій Ліщук розповів, що до нового року ніяких змін у команді не буде. Зараз планують подивитися на рівень молодих баскетболісток, чи зможуть вони на рівних грати з досвідченими суперницями.

Поки невідомо, чи дозволять приходити на матчі вболівальникам. Федерація баскетболу України з цього приводу проводить консультації з МОЗ. Не виключено, що глядачі зможуть заповнювати половину від кількості місць на трибунах.

– Зараз на Рівненщині ситуація не дуже сприятлива, але будемо намагатися робити все, щоб певна кількість глядачів потрапила на матчі. Якби вже добудували спорткомплекс на Макарова, було б це зробити набагато простіше. Сподіваємось, що його невдовзі добудують і всі наші вболівальники зможуть ходити на матчі, – додав Сергій Ліщук.

Голодні до офіційних матчів та перебувають у передчутті нових змагань рівненські баскетболістки. Центрова БК «Рівне» Тетяна Гаврильчик протягом останніх сезонів встигла стати однією з провідних гравчинь в обоймі Валерія Жартуна. Дівчина розповіла, що під час карантину намагалася тримати себе у формі та не втрачати фізичних кондицій.

– У період карантину ми тренувалися вдома. Намагалися тримати себе у формі, по можливості тренуватися, щоб не заважати сусідам. Потім виходили на майданчики, бігали. Чемпіонат цього року буде сильнішим, але сильнішим означає цікавішим. Тому ми готуємося до нових суперників і до нових перемог. Будемо намагатися робити все можливе, що від нас залежить, щоб здобувати перемоги і славу для нашого міста, – зазначила Тетяна Гаврильчик.

Домашні матчі у новому сезоні рівнянки проводимуть як і раніше на майданчику ДЮСШ №4. Довгоочікуваний спорткомплекс на вулиці Макарова у Рівному планують збудувати до кінця наступного року. Трибуни нової арени зможуть одночасно розмістити більше 3 тисяч уболівальників.

Читати також

25.09.2022 У Володимирці попрощались з молодим командиром, який загинув при звільненні Харківщини

Він служив в 14 окремій механізованій бригаді командиром відділення 4 стрілецької роти, 2-го стрілецького батальйону. Загинув при звільненні Харківської області. Герою 30 вересня виповнилося би 26 років. По усьому маршруту десятки людей на колінах зустрічали ескорт. Після чого земляки попрощалис із Героєм на майдані Єдності. Поховають захисника сьогодні у Свято-Миколаївському двопрестольному храмі ПЦУ.

25.09.2022 На Рівненщині будують нове відділення психоневрологічного інтернату

Також Олексій Бучинський та Олександр Гомон завітали у КП «Обласна психіатрична лікарня с. Орлівка» РОР, де ознайомились із  новим укриттям, яке знаходиться на фінальній стадії реконструкції та має бути завершене до кінця поточного тижня, лікувальними відділеннями, клініко-діагностичною лабораторією, пральнею та господарчою частиною закладу, поспілкувалися з його працівниками та підопічними.