Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Скільки рівнянам варто залишати офіціантам чайових? (+правила етикету)

https://1plus1.ua

Експерт розповіла, як правильно спілкуватися з людьми, що надають нам послуги. За інформацією каналу 1+1.

Людина заслуговує на повагу і належне ставлення, незалежно від її професії. Як правильно спілкуватися та поводитись із людьми, які надають нам послуги, - допомогла розібратися експерт з етикету Юлія Юдіна. 

1. Спілкування на «Ви». Ставтесь до обслуговуючого персоналу із повагою. Спілкуйтесь виключно на «Ви» та слідкуйте за своїми манерами поведінки. 

2. Доброзичливий тон. Коли вас обслуговують, важливо залишатися люб’язним та посміхатися. Навіть, якщо вам доводиться чекати, будьте терпеливими і ставтесь до іншої людини із розумінням. 

Якщо ви будете доброзичливими, до вас буде таке ж ставлення. Це одне із найголовніших правил. А ось своєрідне панібратство в діловому спілкуванні вважається недоречним. 

3. Стриманість. У багатолюдних закладах, де обслуговують клієнтів важливо не підвищувати тон голосу і поводитись спокійно. Недоречним також вважається коментувати ціни у меню. 

«Для того щоб попросити рахунок в офіціанта, достатньо сказати фразу: «Рахунок, будь ласка». Також можна показати знак «повітряного підпису». Що стосується чайових, то це загальноприйнята традиція, яка передає вашу вдячність за хороше обслуговування. Чайові повинні складати 10-20% від вашого загального рахунку. Це залежить від його розміру. Чайові не ввічливо давати в руки людині, а лише у папці для розрахунку або на поверхні столу. Якщо ви залишилися незадоволені сервісом, о маєте право не залишати чайових», - розповідає експерт. 

4. Не обговорювати особисте. Під час комунікації з обслуговуючим персоналом дотримуйтесь ділового спілкування. Уникайте особистих тем, які будуть недоречними у цьому випадку. 

5. Не допомагати обслуговуючому персоналу у сервіруванні. Під час відвідин ресторану не потрібно допомагати офіціантам у їх роботі. У них є розроблена система обслуговування клієнтів, і ви можете її порушити. 

«Для того щоб привернути до себе увагу офіціанта, достатньо натякнути поглядом або підняти руку із вказівним пальцем догори. Такий знак вважається допустимим в етикеті. В іншому випадку ви можете попросити адміністратора покликати вашого офіціанта», - зауважує Юлія.

Переглянути відео програми можна тут.

Читати також

26.09.2023 Молодика з Рівненщини судитимуть за побиття трансгендерної військової у Львові

Чоловіку інимінували порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ч. 2 ст. 161 КК України). Як встановил розслідування, у серпні 2023 року на одній із центральних вулиць Львова обвинувачений напав на трансгендерну військову. Він ображав її словесно, а після цього наніс декілька ударів кулаками та ногою по обличчю. Нагадаємо, 15 серпня у центрі Львова побили трансгендерну військову. Як зазначається, вона взяла відпустку та приїхала на похорон матері. Під час розмови зі своїм хлопцем до неї підійшов незнайомець та почав агресивно поводитися, після чого вдарив її. Згодом нападник попросив у Хелен вибачення.