Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Скільки у Рівному коштують букети на Маковія: що символізують рослини

14 серпня віряни несуть до церкви воду, мед, мак, овочі і фрукти з нового урожаю, адже саме у цей день святкують Маковія або іншими словами Медовий Спас.

Досить часто у корзинах можна помітит букети із сухостою. Ця традиція існує здавна, адже це своєрідний оберіг. Букети з польових квітів, дозрілих коробочок маку в оселі зберігають цілий рік. Викидати торішній букет заборонено. Його потрібно спалити.

Журналісти "Рівне Медіа" поцікавились скільки коштують готові букети у Рівному.

Маленькі обереги з польових квітів стартують від 50 до 80 гривень. Зазвичай серед різнотрав'я трапляють коробочки маку, калина, колоски зернових культур та полин.

За більш об'ємніші доведеться віддати від 100 до 150 гривень. Серед рослин зустрічається соняшник, калина, зернові культури, любисток тощо. 

Які саме квіти і рослини заведено вплітати в букет та що вони означають:

 • соняшник — символ тепла, сонця, вдячності Богу, віри й надії;
 • калина — символізує дівочу красу, молодість, ніжність;
 • колоски вівса — для достатку і гарного урожаю;
 • календула, рута, материнка — для здоров'я всіх членів родини;
 • м'ята — символ умиротворення, душевного спокою;
 • материнка — для продовження роду;
 • тирлич — щоб у дівчини не було відбою в кавалерах;
 • голівки маку — символізують родючість;
 • волошки — символ душевної чистоти, святості, привітності і скромності;
 • полин — символ примирення;
 • деревій — символ сили й нескорення;
 • любисток — символізує злагоду й любов.

Читати також

24.09.2023 У Костополі на знак пам`яті про загиблого воїна облаштували спортивний майданчик

Відтепер діти зможуть грати у баскетбол, футбол та інші ігри на оновленому покритті.. Спорудили його на вулиці Хмизопільській. Майданчик побудував Благодійний Фонд, а зробили на знак пам'яті про загиблого Героя Андрія Корнійчука. У лютому 2023 року військовий загинув під час виконання бойового завдання на Луганщині. Майданчик буде перебувати на балансі Костопільської міської ради.

24.09.2023 У Здолбунові мешканців багатоповерхівки закликали не викидати відходи у каналізацію

Одним із яскравих прикладів господарського недбальства споживачів та тим самим нанесення шкоди самим собі, є постійне і систематичне засмічення системи централізованого водовідведення багатоквартирного житлового будинку по вул. Шкільна, 31. Протягом минулого тижня зафіксовано три виклики бригади підприємства для прочищення дворової мережі каналізації за вказаною адресою.  Працівниками  виконано  прочищення оглядових колодязів від  землі та залишків будівельного сміття.  Механічним способом прочищено мережу від піску, осаду, вилучено з неї ганчірки великого розміру та інше побутове сміття, відрегульовано роботу системи централізованого водовідведення вцілому.  За виконані роботи ОСББ виставлено рахунок, згідно калькуляцій. Наступного дня мережу знову було засмічено.  Здійснено виїзд бригади підприємства; Мережу прочищено вже з допомогою каналопромивочного апапату високого тиску; Знову виставлено рахунок ОСББ. Учора, 22 вересня, мережу знову засмічено. Бригада вкотре виїхала і виконала свою роботу, знову підприємством буде виставлено рахунок за надані послуги, рахунок який зрештою буде оплачено з коштів мешканців житлового будинку по вул.Шкільна, 31 "Закликаємо наших абонентів до здорового глузду. Не викидайте в санітарні прилади сміття, яке не підлягає змиванню! Не створюйте несприятливих умов для якісних і безперебійних послуг з водовідведення!Пам'ятайте, що за умови експлуатації каналізації за призначенням, можна уникнути  оплати численних рахунків"