Спробувати себе у ролі журналіста: в Рівному презентували медіа-школу для дітей та підлітків

Сьогодні, у п’ятницю, 9 серпня, у Рівненському медіа-центрі пройшла презентація проекту «Культурно-мистецька медіа-школа для дітей та підлітків», який реалізується у Рівному за кошти Українського Культурного фонду.

«Культурно-мистецька медіа-школа для дітей та підлітків» - це експрес-курс для дітей та підлітків від 10 до 15 років, який навчить створювати якісний журналістський відеопродукт на культурно-мистецьку тематику. Це буде низка теоретичних та практичних занять, кінцевою метою яких є створення відеороликів, сюжетів та відеоблогів за участю дітей-учасників проекту. Тематика сюжетів – знакові для міста Рівного культурно-мистецькі події, фестивалі, інтерв’ю з митцями тощо.

Тема культури є найоптимальнішою для створення дітьми конкурентного відеопродукту, оскільки вона проста і зрозуміла. Окрім того, висвітлення культурно-мистецьких подій в інформаційному просторі Рівного залишається на другому плані, тому питання висвітлення культурних подій у медіа, зокрема на телебаченні, є досить актуальним. А створення цікавого альтернативного контенту на тему культури із залученням до процесу дітей відкриває новий дитячий погляд на висвітлення культурної тематики міста, - пояснює автор та керівник проекту Олена Семенович.

Проект має на меті дати дітям практичні навички у сучасному виробництві відеоматеріалів, сприяти самореалізації дітей за допомогою виробництва конкретного телепродукту, а також надати поштовх та мотивацію дітям у зацікавленні культурним життям міста та створити сприятливі умови для їх творчого потенціалу.

Унікальність проекту полягає ще й у тому, що відеопродукт, створений дітьми, зацікавить тих діток, які не взяли участі у проекті, наприклад, відеоблогерів і просто пересічних маленьких рівнян. Усі вони стануть споживачами якісного відеоконтенту, який, в свою чергу, мотивуватиме до отримання професійних знань з відеовиробництва, - додає співавтор проекту Руслана Броновицька.

Результатом проекту стануть конкретні відеоролики, сюжети та блоги дітей. Це буде 7 відеоробіт тривалістю 10 -12 хв кожна, зокрема сюжети новинного характеру, інтерв’ю, відеоблоги, відеозамальовки. Усі вони будуть оформленні у повноцінну програму, яку можна сприймати як цілісно, так і кожен матеріал окремо. Готові відеороботи будуть поширюватися  в соціальних мережах, на  YouTube-каналі та демонструватимуться на телеканалі «РИТМ».

20 дітей-учасників проекту, віком від 10 до 15 років, працюючи над створенням відеопродукту, заглиблюватимуться у деталі телевізійного виробництва, освоюватимуть жанри телевізійної журналістики, отримуватимуть навички роботи та взаємодії у знімальній групі. Вони будуть застосовувати різні методи збору та опрацювання інформації, а це, відповідно, дасть можливість вдосконалювати себе та піднімати свій інтелектуальний рівень. В рамках проекту на учасників чекатимуть різноманітні лекції на професійну тематику, воркшопи, індивідуальні заняття, зустрічі з відомими журналістами та культурними діячами, навчальні екскурсії. 

Наразі триває реєстрація учасників. Серед усіх охочих, яких на сьогодні вже є 16, проведуть кастинг, в результаті якого відберуть 20 найдостойніших, які і стануть слухачами культурно-мистецької медіа-школи. Саме ж навчання стартує вже 16 серпня і триватиме 3 місяці - до 20 жовтня.

Читайте також