"Там немає жінки-лікаря, там є бойовий медик": рівнянка пішла добровольцем в "Госпітальєри"

Анастасія Музика працює у Рівненському обласному Перинатальному центрі від часу проходження інтернатури. Тут акушером-гінекологом працював її тато та передавав практичний досвід. Анастасія - лікар-акушер-гінеколог пологового відділення. Вона має чергування, проводить прийом пацієнток, їх лікування, якщо це вагітні або гінекологічні жінки. У її полі зору всі патологічні стани пацієнток, які можуть протікати під час вагітності.

Медикиня приєдналася до батальйону “Госпітальєри” та рятуватиме життя захисників на фронті.

Про це повідомляють у Департаменті цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА.

“Інколи бувають такі стани, що їх передбачити неможливо. Під час пологів є ускладнення, що виникають тільки ближче до повного відкриття, до кінця першого періоду пологів, - пояснює лікарка. - Після народження дитини жінка ще дві години перебуває у пологовій залі під активним спостереженням. Контролюємо щільність матки, щоб не пропустити ускладнення, що можуть виникнути у ранньому післяпологовому періоді”.

Отож, турбот вистачає. До них не звикати. Лікарка пригадує, як на початку повномасштабного вторгнення розпочалася нова хвиля із породіль внутрішньо переміщених жінок. Їхні історії навіть змушували плакати, оскільки вони переживали страшні речі аби вибратися з – під вогню та народити немовля у нормальних умовах. Самі жінки вражали своєю стійкістю та мужністю.

“Були жінки з Харківщини, Київщини, Донеччини, з багатьох куточків держави. Ті, чоловіки яких воювали на передовій. Народжувала у нас жінка, чоловік якої був у полоні. Вона казала, що вагітність надає їй сили", - пригадує Анастасія Музика.

На початку жовтня у лікарки завершилася ротація з волонтерського медичного батальйону “Госпітальєри”. Тут з 2014 року займаються наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів з найгарячіших ділянок фронту. Ще з 2016 року Анастасія Музика неодноразово проходила вишколи та тренінги з тактичної медицини та надання допомоги під час бойових дій, щоб мати можливість якісно надавати допомогу пораненим. Була впевнена – це знадобиться.

Приєднання Анастасії до батальйону “Госпітальєри” розпочалося з прикладу брата – медика. Коли він пішов на війну, родина, друзі намагалися всіляко допомогти його підрозділу.

“Тоді і я задумалася, а чим я можу прислужитися. Ми ходили здавати кров, допомагали всіма силами. Я хотіла, щоб поміч була медичного спрямування, бо тут я максимально ефективна”,- розповідає Анастасія Музика.

Після того як чоловік водій – парамедик повернувся після першої ротації, у Анастасії сформувалось остаточне рішення.

Так молода лікарка приєдналася до “Госпітальєрів”. Пригадує, найскладніше з її думкою було змиритися батькам. Однак хоча їм і складно, але направду вони дуже підтримують доньку.

“Це було виважене рішення, це не було рішення, що прийняте за хвилину. Воно приймалося від початку повномасштабного вторгнення. Тобто знайти ту нішу, де ти можеш бути ефективним і допомагати. Приховувати від них у мене не було жодного бажання, бо я розумію куди я їду. Госпітальєри завжди їдуть у важкі найпотрібніші гарячі місця фронту. Це не тил. Це гарячі точки по всій лінії фронту”,- розповідає лікарка.

Упродовж місяця лікарка відпрацювала у складі медичного батальйону та знову повернулася до перинатального центру.

“Для того, щоб наші хлопці поверталися звідти живими, працює величезна кількість людей. Це медики, волонтери тощо. І не лише з України, з різних країн світу. Переважно це молоді люди, які володіють кількома мовами. Це вражає. Усі хочуть нам допомогти,”- розповідає жінка.

Стабілізація пацієнтів та відправка їх на наступні етапи евакуації. Таке завдання виконувала лікарка у складі екіпажу – лікаря – хірурга , анестезіолога та парамедика.

“У залежності від виду поранення стабілізуємо стан хворого. Всі види поранень, що можна собі уявити, зустрічаються на війні. Найчастіше – це мінно – вибухові травми, осколкові поранення як серед мирного населення, на жаль, так і серед бійців,”- пояснює Анастасія Музика.

Якщо на початку війни були деякі проблеми стосовно медичного забезпечення,то зараз все є. Роботу та турботу простих людей та волонтерів тут, надзвичайно відчутно там, каже жінка.

“Я налаштовувала себе на гіршу реакцію. Думала, що зреагую інакше. Витримала. Інколи це складно. Не всі можуть бути готові стати бойовими медиками. І я це зрозуміла. Мені хотілося б аби наше суспільство було готове приймати наших героїв з війни. Психологічно та морально. Бо ми не завжди готові психологічно. Війна не закінчена, але ми маємо готуватися до цього вже. Думаю, хлопцям теж цього хотілося б. Я б хотіла аби ми могли їх зустріти достойно та гідно ,”- пояснила Анастасія.

Незабаром лікар-акушер-гінеколог Анастасія Музика разом з чоловіком у складі волонтерського медичного батальйону “Госпітальєри” знову вирушать на передову.

"Побувавши у гарячих точках фронту, я зрозуміла, що там немає жінки-лікаря, там є бойовий медик, такий підхід значно полегшує роботу,”- додає бойовий медик Анастасія Музика.

Головна лікарка КП “Обласний перинатальний центр” Вікторія Єнікєєва розповідає:

"Зазначу, що тато та діти цієї родини Музики обрали важкий шлях акушера – гінеколога. Сама Анастасія безвідмовна у роботі. Цікавиться усіма новинками у медицині. Ми пишаємося, що вона у такий важкий для держави час зробила такий вибір. Не кожен на такий вчинок здатен".