У Рівному біля Басівкутського озера стоки із септиків витікають прямо на дорогу. На це скаржаться місцеві мешканці.
Про це повідомляє Суспільне.
Як розповідає місцевий мешканець будинку на вулиці Марусі Чурай Антолій, нечистоти подекуди просочуються з септиків на дорогу.
Він показав три місця, звідки стоки виходять на вулицю. Це, зокрема, два септики, які розташовані в сусідніх будинках, та одна труба.
"Тут люди нормально не можуть ходити, якби не Оствиця. Тут постійно смердить, завжди бруд. Раніше тут не текло, я не знаю, чого зараз тут почало текти. Взимку не замерзає, потічки цього лайна, води смердючої і завжди лід, і завжди бруд", — каже чоловік.
На місце викликали патрульних, аби вони зафіксували цей факт. Власник будинку, від якого виходить труба, повідомив, що це водостік з вулиці Радивилівської. Пояснення від власників септиків поліцейські не почули, бо їх не було вдома. Правоохоронці пообіцяли провести бесіду з власниками двох септиків. Протокол про адмінпорушення складатимуть, якщо нечистоти й надалі стікатимуть на дорогу.
Питання скидів нечистот в Басівкутське водосховище та каналізування цього мікрорайону обговорювали на останньому засіданні комісії з питань міського господарства, транспорту, зв'язку та екології Рівнеради.
"Говорили з членами комісії, аби на найближчу прилеглу вулицю робити проєкти і залучати людей і можливість виявляти для підключення міської каналізації, аби зменшувати септики в подвір'ях. Адже ґрунти це все споживають і це знову ж таки екологічно неправильно і це вже йде забруднення", — каже голова комісії міського господарства Катерина Марчук.
Концепцію каналізування не лише Басового Кута, а й інших мікрорайонів з садибною забудовою Рівнеоблводоканал презентував у 2018 році. Проте її не реалізували через відсутність фінансування, розповів директор підприємства Андрій Грухаль.
"Вказані заходи є доволі фінансово затратні і, на жаль, силами водоканалу не вдасться каналізувати цю частину міста. Розпочати каналізування того району треба з проєктних робіт. Ми готові це зробити, якщо буде відповідне звернення і фінансування з міста", — додав він.