Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Бучі та Ірпені мирних мешканців убивали флешетами - дротиками часів Першої світової

Під час обстрілів Бучі та Ірпені росіяни застосовували металеві дротики часів Першої світової війни, які називають флешети. 

Цю інформацію підтвердили судмедексперти, які виявили ці металеві дротики у тілах та головах загиблих людей. 

– Ми знайшли кілька дуже тонких, схожих на цвяхи, предметів у тілах чоловіків та жінок. Дуже важко знайти такі в тілі, вони надто тонкі. Більшість цих тіл із Буча-Ірпенського району, – сказав Guardian український судмедексперт Владислав Піровський.

Флешети – це гострі цвяхоподібні снаряди 2,5 см з плавниками на одному кінці щоб зробити їх більш аеродинамічними. Ці міні-дротики частіше використовувалися в Першій світовій війні, ніж у сучасній.

Російські солдати начиняли ними снаряди, якими бомбардували житлові будинки на окупованих територіях.

Відомо, що жителі Бучі знайшли сотні цих дрібних снарядів у себе у подвір'ях. За їхніми словами, вони розривалися над житловими будинками, а тисячі дротиків розлітались навколо. 

Зазначається, що росіяни використовували фелешти за кілька днів до того, як покинули цей район. 

Попри те, що правозахисники давно вже домагаються заборонити до використання ці снаряди, але ці боєприпаси не заборонені міжнародним правом. 

Проте їхнє застосування є порушенням гуманітарного права. 

За матеріалами fakty.com.ua

Читати також

20.05.2022 На Чернігівщині починають відновлювати критичну інфраструктуру - голова ОВА

- Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - зазначив він. За його словами, вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.