Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У громаді на Рівненщині жителі не можуть підписати медичні декларації

Тараканівська громада стурбована питаннями  впровадження  медичної  реформи

Тараканівська об’єднана територіальна  громада самостійне життя почала  лише цьогоріч. Там поступово вирішують усі планові питання та впроваджують різні реформи.  Однак,  медична реформа там дещо загальмувала. Розібратися у цих складних питаннях  Тараканівській громаді допомогли консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ.

Голова Тараканівської громади Наталія Сорочинська розповіла, що вже сьогодні зроблено у галузі медицини. До липня медичну субвенцію на первинку громада передасть на район. Тим часом почали створювати комунальний некомерційний заклад "Тараканівська амбулаторія". Подали документи на отримання медичної ліцензії для закладу і в умовах реформи все заплутали. Попри те, що вже призначили виконуючого обов’язки головного лікаря амбулаторії, підписувати декларації з пацієнтами не можуть, адже їх немає в єдиній системі реєстру E-Helth, допоки  не отримають усі документи. Таким чином, процес підписання декларацій у Тараканівській ОТГ загальмував.

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розглянула фінансову сторону питання. Вона переконана, що для громади ефективніше буде перейняти на себе медичні повноваження, так громада напряму отримуватиме кошти за пацієнтів і їх  буде значно більше, ніж до липня. У фінансах однозначно виграє.

Голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк  каже: 

"Ми готові усіляко допомагати громаді. Можемо і надалі, допоки громада не отримає усі необхідні документи, виконувати медичні повноваження. Головне всім нам працювати у правовому полі". 

Консультант з правових питань Василь Курилас  зазначив, що таку ситуацію потрапило чимало громад. Тому зараз її вирішують на рівні МОЗ.

Одразу на місці проконсультувалися з радником з питань впровадження медичної реформи Василем Височанським. Він надав вичерпний алгоритм вирішення даної проблеми.

«Це питання складне, і чимало громад справді заплуталися, тому не можуть підписувати декларації між лікарем та пацієнтами. Але цю проблему усі поступово долають. А медичні повноваження і справді краще забрати на виконання у громаду. Так буде спокійніше», -  запевнили експерти.

  

Повідомляє Офіс Реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

Читати також