Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У громаді на Житомирщині чоловік вбив та повісив собаку на очах у дітей

Жителя села Буряківка Пулинської громади Ігоря Прокопенка звинувачують у тому, що він вбив та повісив сусідського пса – свідками жорстокого вбивства тварини стали троє дітей, які зафільмували відео на телефон. Власниця собаки сказала журналістам Суспільного, що сама попросила зробити щось із її собакою Жулею, бо та весь час приводила багато цуценят.

Пост про подію опублікували на сторінці групи "Вільні Пулини - Червоноармійськ" у мережі Facebook.


 

Журналісти разом із зоохисницею Людмилою Охотніковою приїхали до Буряківки та пішли додому до чоловіка, якого звинувачують у вбивстві пса. Ігор Прокопенко в Буряківці живе понад п'ять років, документів, каже, не має. Коли Людмила Охотнікова увімкнула йому на телефоні відео, де видно, як він вішає собаку, чоловік намагається відхрещуватися – каже, що не вішав пса, а просто вів. 

Згодом починає розповідати, що з собакою його попросила щось зробити власниця пса – його сусідка на ім'я Надія.

"Ця собака привела тут ще 20 штук до хати, а тут поряд свинарня, там поросята – вони їдять цих поросят. І вона тічку привела. Я вже задовбався. І я її просто вивів", – сказав Ігор Прокопенко.

Власниця собаки Жулі Надія з журналістами говорить неохоче – каже що до її собаки увесь час прибігали пси, які гавкали, дратуючи її, тому вона попросила сусіда допомогти. Жінка говорить, що собака приводила багато цуценят, стерилізувати тварину за свою пенсію жінка не могла собі дозволити, а, зважаючи на те, що це її собака, то вона каже, що може чинити з псом, що завгодно.

"Це додаткова стаття. Хай буде. Ще візьміть посадіть мене в тюрму", – відповідає журналістам Надія і йде в своє обійстя.

"Колись собак відстрілювали, – додає житель Буряківки Владислав, якого журналісти зустріли на вулиці. – Вони бігають, курей крадуть. Якщо ми навіть цього собаку зловили б, куди б ми його відправили, коли в нас у Пулинах немає Центру для тварин?"

Те, як Жулю вели до місця і як її повісили, зняли на відео троє дітей. Старша з них – 18-річна Дар'я Кондрачук каже, що вдіяти в тій ситуації вони нічого не змогли б, оскільки вдома були самі.

"Ми чули собаче скиглення, але боялися вийти з будинку, бо у чоловіка у руках був ніж, – говорить Дар’я. – Мій 16-річний брат вийшов на вулицю і зняв на відео те, що відбувалося. Він не підходив до чоловіка, бо той, по-перше, був п'яний, а по-друге, мав при собі ножа в руках. Що б ми зробили? Наша мама на роботі, а сусіди теж не пішли б, бо також бояться".

Сестра Дар'ї, 12-річна Марія, розповідає, що бачила, як чоловік кілька хвилин щось робив Жулі, а потім підвісив її на дереві.

"На гілці навіть шнурок ще лишився. Брат казав, що чоловік багато разів бив Жулю ногами – він встиг зняти на відео, коли той робив останній удар. Кілька разів чоловік намагався прив’язати собаку до дерева, але вона падала, бо вона сама важка. Я пішла до них додому розбиратися, щоб вони зняли собаку. Я сама пішла на місце вбивства – думала, може, зрізати собаку. Але було вже пізно. Потім ми побачили, що чоловік вже йшов з ножем – зрізав Жулю і потягнув її на смітник. Він прикрив її сміттям та гілками, а я ввечері пішла і забрала її сюди", – каже Дар'я.

Після виклику поліції на місце події приїхала слідчо-оперативна група.

"По даному зверненню, що надійшло на спецлінію "102" від заявника, складено протокол і заяву про вчинення кримінального провадження. Відомості будуть внесені до внесені до єдиного журналу звернень громадян, а згодом і направлені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Будуть проводиться заходи щодо встановлення вини обвинуваченого", – сказав журналістам дільничний офіцер Пулинської громади Юрій Єрига.

За словами голови громадської організації "Зоо-Дозор" Людмили Охотнікової, такі випадки трапляються через проблему зі стерилізацією тварин як у містах, так і в селах.

"По-перше, я хочу сказати, що це злочин. За законодавством, це жорстоке поводження з тваринами. Місцеві жителі кажуть, що цей чоловік вже не вперше забиває тварин. Сьогодні тварина, а завтра – дитина. Чому вбили цю тварину? Бо вона народжувала. Який метод боротьби? Стерилізація", – говорить зоозахисниця.

Керівник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури громади Іван Кайданюк каже, що такий кричущий випадок у їхній громаді стався вперше.


За словами чиновника, наразі вони не знають, скільки точно є безпритульних собак у громаді. У 2022 році стерилізацію проводили спільно із Житомирським центом захисту тварин. На ці цілі виділяли 10 тисяч гривень. Цьогоріч гроші поки не виділяли, але планують підняти це питання, а також почати вести облік безпритульних тварин в громаді.

"На жаль, це дуже прикрий факт. Будемо працювати також, аби вирішити питання в плані ставлення до безпритульних і домашніх тварин. Будемо планувати виділення фінансового ресурсу", – каже Іван Кайданюк.

Читати також