У нацпарку на Рівненщині фотопастка зазнимкувала диких кабанів (ВІДЕО)

На території Національного природного парку «Дермансько-Острозький» за допомогою фотопастки вдалося зафіксувати дикого кабана — одного з найпоширеніших видів копитних у лісах України.

Як розповіли в НПП, ці тварини належать до родини свиневих і мають важливе екологічне значення у природі Дикі кабани переважно живуть стадами, які складаються із самок і дитинчат, включно з молодими тваринами торішнього виводка, а дорослі самці зазвичай ведуть одиночний спосіб життя.

Кабани відомі своєю міцною статурою, довгими іклами та товстою шерстю, що дозволяє їм пристосовуватися до різних умов. У пошуках їжі вони харчуються корінням, жолудями, ягодами, грибами, а також можуть живитися дрібними тваринами та яйцями птахів. Як відзначають фахівці нацпарку, цікаво, що, риючи землю в пошуках їжі, кабани сприяють перемішуванню ґрунту та розповсюдженню насіння, чим виконують важливу функцію для екосистеми. Тривалість їх життя у природі становить 10-12 років, але через полювання чи хижаків не всі доживають до старшого віку.