У Національному природному парку "Пуща Радзівіла" мешкає лось звичайний, або лось європейський (Alces alces). Це - парнокопитний ссавець, найбільший вид сімейства Оленеві, представлений у фауні України. Лось звичайний занесений до Червоної книги України.
Лосі мають багато різних назв. Самців лося часто називають «сохатами», а самок - «лошами». Молодих лосів називають телятами. Тварина є другим найбільшим за вагою ссавцем України після зубра.
Лось – це рослиноїдна тварина. Улітку й восени її основна їжа – це листя дерев і чагарників, водяні рослини, трави, гриби. Узимку лосі поїдають деревний корм: гілки, хвою, кору та траву, яку знаходять під снігом. У цю пору тварини п’ють дуже мало води і не їдять сніг, аби не втрачати тепла.
У період із кінця ХІХ до середини ХХ ст. лосів в Україні не було. Вид з’явився шляхом природного розселення з території білорусі й до кінця ХХ століття заселив усю лісову та лісостепову смугу.
Гін у лося відбувається у вересні-жовтні та супроводжується характерним глухим ревом ссавців. Лосенята народжується в травні-червні. Виношення триває від 216 до 264 днів. Зазвичай самка виношує одне теля, іноді трапляються двійні та трійні. Лосеня слідує скрізь за матір’ю, молоком якої живиться впродовж 5 місяців.
На території НПП «Пуща Радзівіла» проживають лосі, які потребують охорони через чисельні загрози їх середовища існування. Однак завдяки природоохоронному статусу парку зберігається ареал проживання лосів. Парк сприяє збільшенню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати і зберегти цілісну екосистему на всій території НПП «Пуща Радзівіла».