Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Польщі на мишах тестують українську вакцину від COVID-19

У польському Ґданську почали випробування на мишах української вакцини від коронавірусу. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

Як зазначається, вакцину на дріжджах від COVID-19 розробили науковці Інституту біології клітини НАН України у Львові. Торік у вересні Інститут отримав ґрант близько 10 мільйонів гривень на розробку вакцини від коронавірусної інфекції.

- Ця вакцина становить собою білок або декілька білків коронавірусу, у першу чергу білок «шипа». Найважливіше, щоб там був рецептор, та ділянка, якою той вірус хапається за рецептор людських клітин в альвеолах легень. Але додатково ми ще синтезуємо на спеціальних дріжджах, гуманізованих, які модифікують білки, ще інші білки коронавірусу. Ця суміш більш ефективно діятиме, викликаючи появу антитіл. 

 Зараз експерименти по визначенню імуногенності різних препаратів – на завершальному етапі у Польщі. Ми думаємо, що вони імуногенні, - розповів керівник Інституту біології клітин у Львові, академік Андрій Сибірний.

Науковці змогли дістати продуценти вірусних білків на основі дріжджів. Проект, розрахований на півтора року, на стадії завершення. Вакцину тестують на звичайних мишах, результат очікують через два-три тижні. Далі польські науковці продовжать експеримент уже на трансгенних мишах, які вразливі на людський коронавірус. Експеримент проводитимуть у лаботораїі Кракова. Адже це єдина лабораторія в Польщі, яка розмножує коронавірус. 

Як пояснив автор проекту, дослідження проводять у Польщі, адже в Україні немає таких лабораторних потужностей, належного фінансування та потрібного досвіду у сертифікації. 

Після того як лабораторне дослідження покаже ефективність вакцини її ще необхідно протестувати на приматах і добровольцях. 

Нагадаємо, ще у жовтні міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що в Україні вакцина проти коронавірусу вітчизняного виробництва з'явиться вже наступного року. 

 

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.