Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Польщі підтвердили перший випадок мавпячої віспи

У Польщі підтвердили перший випадок мавпячої віспи. 

Про це під час повідомив міністр охорони здоров’я країни Адам Недзельскі.

– У нас було близько 10 підозр на віспу мавп. Проби перевіряються. 10 червня – день, коли у нас перший випадок, – сказав глава МОЗ.

Прес-секретар Міністерства Войцех Андрусевич додав, що хворий перебуває в лікарні на ізоляції, з ним проведено епідеміологічну співбесіду. інших подробиць про пацієнта та місце його госпіталізації міністерство не повідомляє.

Віспа мавп – це інфекційне зоонозне захворювання (що означає, що воно може передаватися від тварин до людини), що викликається вірусом віспи мавп.

Це захворювання найбільш поширене в Центральній і Західній Африці. Саме тут розташовані вологі тропічні ліси, і саме тут мешкають тварини, які можуть передавати цей вірус. Основним джерелом інфекції є гризуни.

Європейський офіс Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) повідомив, що епідемія мавпячої віспи на Старому континенті почалася в середині квітня.

Як виявилося, це найбільша географічно поширена епідемія хвороби, коли-небудь зареєстрована за межами ендемічних районів Африки.

Дані показують, що за кількістю підтверджених випадків мавпячої віспи лідирують Німеччина, Велика Британія, Іспанія й Португалія.

За матеріалами fakty.com.ua

Читати також

03.07.2022 Понад 10 тисяч маріупольців перебувають у в`язницях ОРДЛО - мер

- Мирні, цивільні жителі були затримані окупантами та направлені до місць позбавлення свободи. Відомо, про чотири такі тюрми: дві у Єленівці, Донецькому СІЗО та Макіївці, - пише Бойченко. За його даними, люди перебувають у жахливих та нелюдських умовах, як у концтаборі. Закриті у тісних камерах 2 на 3 метра по 10 людей. Маріупольці майже не отримують воду та їжу. Їх не водять на вулицю. Вони не мають жодного доступу до нормальної медичної допомоги та піддаються різним формам катування – від психологічної до фізичної. Він закликав Міжнародний Червоний Хрест та ООН звернути увагу на незаконне утримання цивільних жителів міста. Застосувати усі можливі інструменти для отримання списків ув‘язнених. Домогтися, щоб наразі вони отримали гідні умови перебування. Та спільно працювати над визволенням кожного маріупольця.