Рівне Медіа

У Рівненському районі відкрили ще один інклюзивно-ресурсний центр

Створення інклюзивно-ресурсних центрів на Рівненщині за рік набрало значних обертів. Саме сюди батьки приводять своїх дітей для проведення комплексної оцінки з метою визначення їх особливих освітніх потреб.

Сьогодні на Рівненщині запрацював 19 інклюзивно-ресурсний центр, який розташований у селищі Клевань по вулиці Заводській.

ІРЦ створюються за рішеннями органів місцевого самоврядування із розрахунку один центр на 7 тисяч дітей, які проживають в об’єднаній територіальні громаді чи районі, та не більш як на 12 тисяч дітей, які проживають у місті чи районі міста.

«На Рівненщині заплановано відкрити 31 інклюзивно-ресурсний центр. Сьогодні ми офіційно відкриваємо 19-й з 24 зареєстрованих. Завтра розпочне роботу ще один, який знаходиться в Корці. До кінця 2019 року планується створити ще 7 інклюзивно-ресурсних центрів», - зауважила  заступник начальника управління освіти і науки РОДА Ольга Ладюк.

Клеванський ІРЦ має 6 окремих кабінетів, залу очікування та вбиральні з турникетами. Працюватимуть у центрі практичні психологи, вчитель-олігофренопедагог, тифлопедагог, логопед, реабілітолог.

У центрі обслуговуватимуть дітей з Клеванської, Деражненської та Бугринської громад.

Першим в новостворений заклад зайшов десятикласник Роман, який з тріпотінням голосу розпитував персонал про їхні прилади, про те, для чого вони і як працюють. Після невеликої екскурсії юнак подякував причетним і додав, що такий центр дуже важливий для нас та є реалізацією наших мрії.

 

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

 

Читати також