У Рівному бобри обгризли майже десяток дерев біля Усті: чим це загрожує

Бобри обгризають дерева у Рівному, вони пошкодили майже десяток верб над річкою Устя. Дикі нічні тварини стали менше боятися людей і селяться навіть у містах, пояснив біолог Віталій Володимирець.

Також він розповів Суспільному, чим небезпечне для рівнян таке сусідство, а в міському департаменті пообіцяли обстежити погризені дерева.

Обгризена кора на одній з верб, що росте поруч з Устею — ознака того, що поруч оселилися бобри, каже кандидат біологічних наук Віталій Володимирець.

При цьому він уточнює, що це бобер європейський — найбільший гризун у північній півкулі Землі.

"Бобер гризе дерева не тільки через те, що так харчується. А й тому, що зуби у нього увесь час наростають і мусить їх сточувати. Вони потроху розселяються там, де є придатна кормова база. Це не тільки у місті Рівному. Ми ще років сім тому спостерігали на околиці Дубна такі ж явища", — зазначає Віталій Володимирець.

Біолог пояснює це збільшенням чисельності тварин. Також він зауважує, що бобри оселилися поблизу мосту на вулиці Степана Бандери і пошкодили тут майже десять дерев.

Активні вночі дикі тварини стали менше боятися людей і майже не зважають на гул автомобілів та сусідство з людьми, вважає Віталій Володимирець.

"За останні 20 років їхній ареал і поведінкові реакції сильно змінилися. Це, до речі, стосується не тільки бобрів, а й інших тварин, які перестали боятися і доволі близько підходять до людей. Це й дикі кабани, і білки, і той же лелека чорний", — пояснює біолог.

Він каже, що, обгризаючи кору, бобри завдають шкоди дереву і воно всихає.

"Верба — це доволі ламке дерево і від поривів вітру навіть у непошкодженого дерева можуть відламуватися гілки й травмувати тих, хто знаходиться поруч. Ну а в сухих, звичайно, ризик буде зростати. Звичайно, що ця прибережна зона, дерева й кущі потребують періодичного догляду і впорядкування, як санітарного, так і фітосанітарного", — розповідає Віталій Володимирець.

Верби над Устею перебувають на балансі департаменту інфраструктури і благоустрою. Зі слів його керівника Руслана Гудими, зрізати дерева зможуть лише після того, як їх визнають аварійними. Він запевнив, що заяв про пошкоджені бобрами дерева не отримували, але пообіцяє зреагувати на цей випадок.

"Обов'язково виїде туди спеціаліст, ознайомиться з наслідками, які можуть бути від цього. Якщо там дійсно дерева в аварійному стані, будемо приймати рішення щодо цих дерев".