У Рівному людей довелося звільняти з ліфтів після обстрілу об`єктів енергетики

Після ракетного обстрілу у Рівному чимало ліфтів припинили свою роботу через нестабільну ситуацію з енергопостачанням, проте як наразі працюють та чи планують вимикати, розповідають журналісти Суспільного.

Одне із чотирьох підприємств, які займаються обслуговуванням майже третини ліфтів обласного центру є Рівнеліфт. Його керівник Володимир Варжель розповів, що через ракетний обстріл у суботу сталась зупинка ліфтів і довелось звільняти людей. Окрім того, така ж ситуація склалась і наступного дня:

“У неділю були непередбачувані відключення, адже енергетики збалансовували свої лінії і передбачити, коли й де вимкнуть напругу, було неможливо. Якщо напруга падає — район вимикається без попереджень, диспетчерам телефонували і ми звільняли пасажирів. У суботу, приміром, було 12 ліфтів із пасажирами, в неділю таких випадків було декілька на автовокзалі та на Північному”, — каже Володимир Варжель.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ліфти зупинили розпорядженням мера, але через кілька днів увімкнули, оскільки ситуація стабілізувалась, пригадав керівник підприємства. Наразі, каже, чекають точніших графіків відключень, аби до них пристосуватись.

Наразі відключити ліфти можуть після прохань ОСББ, а 12-ти та 14-поверхові будинки не відключають “наскільки це можливо”. З проханням про тимчасові відключення до Рівнеліфта звернулись сім ОСББ, йдеться про чотири десятки ліфтів.

“Ми повинні перевірити кожен ліфт: зв’язуємось із кабіною, питаємо, чи є пасажири. Питаємо тричі, і якщо нема — відключаємо ліфт і так по кожному. І щоб відключити 50-70 ліфтів у районі — то проходить близько години”, — зазначає Володимир Варжель.

Він також пояснив, що через нестабільну напругу є ймовірність псування обладнання.

“Можуть горіти двигуни, тому має бути контроль напруги. Новий вартує 30-35 тисяч, ремонтний — 10-15 тисяч. В ОСББ таких коштів немає. То щоб зберегти обладнання і людські гроші... Тим більше ліфтовий парк на 80% вичерпав свій ресурс у 25 років, а деяким по 30-45 років. Ліфти старенькі, але без ліфтів — тяжко”, — додав керівник Рівнеліфта.

Читайте також