Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

У Рівному немає ні місця, ні грошей на парковки для усіх авто

У Рівному актуальною є проблема нестачі паркомісць як у центрі, так і у спальних районах. Автомобілів не меншає, а муніципальні парковки у місті не будують. Яким чином вирішуватимуть цю проблему, розповів начальник управління транспорту та зв'язку Рівного Іван Фурлет.

Посадовець зазначив, що Рівне не єдине зіткнулось із нестачею місць паркування. Формат радянської забудови, який перейшов українським містам у спадок, не передбачав ділянок землі у дворах будинків для парковок. 

За словами пана Фурлета, у Рівному зареєстровано 80 тисяч автомобілів. Для кожного авто потрібне хоча б одне місце для паркування. Попри те, що крім парковки біля житлового будинку, має бути ще місце біля роботи. Площа одного паркомісця - 12,5 м.кв. Вартість облаштування благоустрою одного квадратного метра - близько тисячі гривень. Якщо помножити кількість авто на площу парковки та вартість одного квадратного метра, то сума сягає одного мільярда гривень.

"Для того, щоб облаштувати місця паркування для всіх, потрібно близько одного мільярда гривень. Це є половина всього бюджету міста. Це нереально і не потрібно очікувати, що місто задовольнить попит на паркомісця. Ніде в світі такого нема", - повідомив пан Фурлет.

Наразі місто розробляє правила паркування для автомобілістів. Крім того, незабаром буде введено платне паркування у центрі Рівного. Це пов'язане із створення муніципальної варти, яка буде безпосередньо займатись контролем дотримання правил парковки власниками машин.

Ті інструменти впливу, яких не має патрульна поліція, будуть надані муніципальній варті. Зокрема, інспектори зможуть штрафувати неправильно припарковані автівки без присутності водія. Якщо у їх розпорядження буде евакуатор, то машину будуть забирати з місця паркування на штрафмайданчик.

"Треба розуміти, що платники податків, які не користуються автомобілем не повинні платити за тих, хто має авто. Тим паче, фізично у Рівному простору для всіх бажаючих припаркувати авто немає. Тому місто цілеспрямовано буде працювати над політикою використання альтернативних видів транспорту, громадського транспорту і інвестицій туди. Але потрібно розуміти, що ми маємо обмежений бюджет", - додав начальник управління транспорту. 

Читати також