Вчора, у неділю, 26 травня, у Рівному на вулиці Небесної Сотні освятили нову церкву. Назвали її на честь Архистратига Михаїла, який є покровителем небесного війська, пояснив архієпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон.
– Це один з перших храмів, нещодавно побудованих, на честь Архистратига Михаїла. Я щиро бажаю, щоби до небесних покровителів. які моляться і просять у Бога мира, добробуту, злагоди для всіх рівнян, приєднався Архистратиг Михаїл. Також особливість цього храму, що він освячений в пам’ять про подвиги всіх наших воїнів-героїв, починаючи від козаків і всіх тих, хто поклали життя за волю і незалежність України, завершуючи нашими воїнами, які гинуть, на жаль, до цих пір на Донбасі, – розповів архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
Саме Іларіон 20 листопада 2014-го року освятив місце на березі річки Устя і заклав там наріжний камінь під будівництво нового храму. Раніше найближча церква була на вулиці Шевченка – приблизно за кілометр звідтіля. Але на Шевченка церква належить УПЦ МП.
– Ми ходили у Свято-Воскресенський собор. А зараз нам дуже зручно і дуже добре, близько з дітьми. Хочемо кожну неділю відвідувати богослужіння. Сьогодні із сім’єю, сестра, подружки, всі прийшли. І погода гарна, – поділилася враженнями парафіянка Тетяна Продун, яка живе неподалік на Хасевича.
Ділянку під будівництво храму виділили п’ять років тому. Спершу дерев’яну церкву будувати не планували. Однак коштів забракло, пояснив її настоятель. Бо ж робили все за пожертви рівнян.
– Хотіли цокольне приміщення 20 на 20, зверху сама церква 14 на 14, висотою з хрестом 34 метри. Ми переживаємо складний історичний час у нашій державі, скруту, маємо на сході грізного агресора. І найкращі сини і дочки нашого боголюбивого народу спрямували свої зусилля на схід, щоб одягнути, озброїти, нагодувати наших хлопців. Вони не мають тих можливостей, які мали до 2014-го року. Я усердно дякую небайдужим під час кожного богослужіння, кожного молебню, кожного акафісту. І особливо під час кожної божественної літургії, де здійснюється Євхаристія Христова і ми єднаємося з Христом, – пояснив отець Богдан Приходько.
Коли ми спробували поспілкуватися з вірянами, вони порадили підійти до одного з найбільших меценатів храму, який присутній на відкритті. Чоловік відмовлявся, аби це не сприйняли за піар, але присутні його переконали.
– Щоб не бігати і ніякі церкви не забирати, а просто нову будувати. Україна повинна перемогти і для цього повинна мати свою церкву. Треба будувати храми: храм душі, храм серця і нову церкву для воїнів АТО, – розповів меценат Віктор Жабчик.
Нова дерев’яна церква може вмістити до 70-ти осіб. Це коли всі потісняться, пояснює отець Богдан. Тож він не покидає наміру збудувати більшу церкву. Зокрема, закласти поруч з дерев’яною до осені фундамент.
– Оскільки тут підземні води, треба пальне поле класти, зверху піщану подушку, щебеневу подушку і високу міцну бетонну армовану подушку, тоді вже зводити цокольне приміщенні і зверху сам храм, – поділився планами він.