Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному представникам малого бізнесу дозволили здійснювати оптову торгівлю

Сьогодні, 24 червня, під час сесії Рівненської міської ради депутати підтримали проект рішення про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців. Зокрема, 36 депутатів проголосували "За".

"Ми маємо завжди дослухатись до підприємців, щоб давати їм можливість розвиватись. Це важливо, адже це робочі місця та податки. А без податків, самі розумієте, неможливе наповнення бюджету. Тому ми маємо дбати про малий та середній бізнес. Депутати попередньої каденції це питання не підтримали - сьогодні ми це виправили. Це вкотре доводить, що ми вбачаємо у наших підприємцях велкиий потенціал", - прокоментував секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Згідно прийнятих нормативних документів, які встановлюють ставки податків місцевих підприємців на 2022 рік, представникам 1 та 2 групи дозволено займатись оптовою торгівлею.

За словами депутатки Рівненської міської ради Наталії Майорової, раніше у Рівненській громаді оптова торгівля була поза межами дозвільної діяльності підприємців 1 та 2 групи. Відповідно, не було встановлено ставки на податки.

"Сьогодні ми затвердили це рішення і я вітаю підприємців, які на рівні з підприємцями інших територіальних громад можуть займатися оптовою торгівлею. Фактично, ми підтвердили те, що ми підтримуємо малий бізнес. Це як основа економіки нашої громади. Це було несправедливе обмеження, встановлене місцевою владою. Тепер рівненській представники бізнесу будуть конкурентними з іншими підприємцями", - прокоментувала депутатка.

Пані Майорова додала, що опт, це не про великі об'єми, а про продаж товарів посереднику. Крім того, для підприємців 1 і 2 групи єдиного податку є обмеження у сумі фінансового обігу - майже 5 мільйонів гривень.

Читати також

26.09.2023 Екоінспектори підрахували збитки, завдані через загибель риби у Гідропарку Рівного

Інформація про факт загибелі водних біоресурсів на водоймі «Гідропарк» у м. Рівне надійшла до Державної екологічної інспекції Поліського округу 18 вересня 2023 року  від Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області. Фахівці Відділу інструментально-лабораторного контролю  Інспекції оперативна виїхали на місце події та відібрали проби поверхневої води озера  в двох точках – зі сторони вулиці Степана Бандери та зі сторони стадіону. Згідно уповноваження Відділу інструментально-лабораторного контролю вимірювання вмісту забруднюючих речовин поверхневої води проводились за такими показниками: водневий показник рН, температура, завислі речовини, розчинений кисень, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо загальне, сульфати, хімічне споживання кисню (ХСК) та біологічне споживання кисню (БСК5). Для річок чи інших водних об?єктів в межах населеного пункту результати вимірювань прирівнюються до гранично допустимих концентрацій (ГДК) для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.05.2022 року № 721. За результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько - побутового водокористування: по біологічному споживанню кисню (БСК5) в 2,4 рази в  I точці відбору та  в 2,5 рази в II точці відбору. Величина БСК характеризує ту кількість кисню, яка повинна бути використана водоймою на біохімічні процеси окислення внесених забруднень або це кількість кисню, що витрачається за певний проміжок часу на аеробне біохімічне окислення (розкладання) нестійких органічних сполук, які містяться воді. Вміст розчиненого кисню відповідав нормам ГДК (гранично-допустимої концентрації - ? 4,0 мг/дм3.). За іншими показниками перевищень не зафіксовано. Температура поверхневої води була 19,2оС. Згідно Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України від 18.05.1995 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України  від 26.05.1995 № 155/691, Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Загальна сума збитків за фактично знищену рибу та від утрати потомства становить 122 192 грн. Матеріали з результатами досліджень та обрахованою сумою шкоди, нанесеної довкіллю, скеровані до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування в межах компетенції. Лист-відповідь направлено на адресу Рівненського рибоохоронного патруля.