![](https://rivne.media/media/img/650/2024/06/2024060119272322.png)
У Рівному стартував фестиваль, пов’язаний з історією та культурним життям міста. Ідеться про мистецький проєкт «Рівненські класичні резиденції».
Інформують у Рівненській ОДА.
Фестиваль цьогоріч відбудеться вже вдруге. Триватиме він із 1 до 20 червня.
«Фестиваль покликаний відродити європейські музичні традиції міста. "Рівненські класичні резиденції" об’єднають не лише музикантів, а й тих, хто популяризує локальну історію та культуру Рівного – краєзнавців, фотомитців, художників, діячів культури та креативних індустрій», - розповідає начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк, яка разом із заступником голови РОДА Ігорем Павленком узяла участь в урочистому відкритті.
У програмі фестивалю - 8 ексклюзивних імпрез, семінар і майстерклас столичного піаніста Ігоря Рябова, а також дві артподії, спрямовані на підтримку музеїв і культурної спадщини України й Рівного зокрема. Одна з імпрез відбудеться в межах Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто мрії».
У концертах фестивалю візьмуть участь провідні українські солісти й колективи з України та Польщі. Серед учасників - артисти Рівненської обласної філармонії, юні вихованці мистецьких навчальних закладів Рівного, танцюристи Рівненського центру вуличних культур.
Стартував цьогорічний фестиваль концертом «Діти-таланти» учнів музичних шкіл Рівного спільно з академічним камерним оркестром обласної філармонії.
Цього ж дня відбулися ще дві мистецькі імпрези: виставка графічної новели «Щоденник війни. Марісель і Панна Кота рятують культурну спадщину», а також хореографічні батли «DANCE – CLASSIC» у рамках спільного проєкту обласної філармонії та громадської організації «Рівненський центр вуличних культур».
Як розповіли у філармонії, фестиваль має за мету відродити європейські музичні традиції Рівного, привернути увагу до сучасних мистецьких напрямків. Проєкт об’єднає музикантів, музичних педагогів, художників, танцюристів, краєзнавців та кіномитців.
Детальніше з подіями фестивалю можна ознайомитися за покликанням.
Квитки доступні тут.
![](/media/img/650/2024/06/202406015283.png)
![](/media/img/650/2024/06/202406013473.png)
![](/media/img/650/2024/06/202406018574.png)