У Рівному розпочався фестиваль, присвячений локальній історії та культурі міста

У Рівному стартував фестиваль, пов’язаний з історією та культурним життям міста. Ідеться про мистецький проєкт «Рівненські класичні резиденції».

Інформують у Рівненській ОДА.

Фестиваль цьогоріч відбудеться вже вдруге. Триватиме він із 1 до 20 червня.

«Фестиваль покликаний відродити європейські музичні традиції міста. "Рівненські класичні резиденції" об’єднають не лише музикантів, а й тих, хто популяризує локальну історію та культуру Рівного – краєзнавців, фотомитців, художників, діячів культури та креативних індустрій», - розповідає начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк, яка разом із заступником голови РОДА Ігорем Павленком узяла участь в урочистому відкритті.

У програмі фестивалю - 8 ексклюзивних імпрез, семінар і майстерклас столичного піаніста Ігоря Рябова, а також дві артподії, спрямовані на підтримку музеїв і культурної спадщини України й Рівного зокрема. Одна з імпрез відбудеться в межах Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто мрії».

У концертах фестивалю візьмуть участь провідні українські солісти й колективи з України та Польщі. Серед учасників - артисти Рівненської обласної філармонії, юні вихованці мистецьких навчальних закладів Рівного, танцюристи Рівненського центру вуличних культур.

Стартував цьогорічний фестиваль концертом «Діти-таланти» учнів музичних шкіл Рівного спільно з академічним камерним оркестром обласної філармонії.

Цього ж дня відбулися ще дві мистецькі імпрези: виставка графічної новели «Щоденник війни. Марісель і Панна Кота рятують культурну спадщину», а також хореографічні батли «DANCE – CLASSIC» у рамках спільного проєкту обласної філармонії та громадської організації «Рівненський центр вуличних культур».

Як розповіли у філармонії, фестиваль має за мету відродити європейські музичні традиції Рівного, привернути увагу до сучасних мистецьких напрямків. Проєкт об’єднає музикантів, музичних педагогів, художників, танцюристів, краєзнавців та кіномитців.

Детальніше з подіями фестивалю можна ознайомитися за покликанням.

Квитки доступні тут.

Читайте також