У Рівному створили календар зі світлинами дружин та мам Захисників.
Повідомляють у Рівненській обласній раді.
На 12 світлинах – жінки, чиї сини, чоловіки та брати стали на захист України з перших днів російсько-української війни. На більшості фото – мами та дружини полеглих чи зниклих безвісти Героїв. Також є світлини з рідними тих, хто сьогодні боронить нас від ворога.
Рівне, Березне, Корець, села Святе та Великі Межиричі – така географія учасниць фотопроєкту «Сильні. Незламні. Люблячі», в рамках якого видали календар на 2025 рік.
"Їхня сила - пам'ять. Тільки ці жінки, які зазнали втрати або чекають своїх дітей чи коханих, знають ціну кожного щасливого моменту. Ці жінки найбільше влаштовують збори коштів і самі страшенно багато донатять. Це окрема армія, яка воює!" - розповідає авторка проєкту «Культура пам’яті через традиції та мистецтво», директорка КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР Ірина Рачковська-Баковецька.
Саме в рамках цієї культурно-соціальної ініціативи була організована фотосесія, партнерами якої стали Об'єднання матерів і дружин Захисників України в Рівненській області, Кінно-спортивний клуб "Вільні" (Мирогощанська сільська рада), кінно-спортивний клуб "Фавор" Рівненського Палацу дітей та молоді, козацький табір "Гайдамаки".
"Ми обрали фото саме з кіньми, адже ці тварини символізують силу, витривалість, рух проти вітру, подолання перешкод. Це потужна позитивна енергія, якої так потребують учасниці нашого проєкту. Тому ініціатива стала ще й гарною ментальною реабілітацією, - розповіла Ірина Рачковська.
Більшість костюмів для фото – це автентичний поліський жіночий одяг з приватної колекції Ірини Рачковської. Окрім особистого строю, в який вбрана Наталія Козік – мама полеглого за Україну Захисника Альберта Шнайдера зі села Святе, що в Мізоцькій громаді.
Наклад унікального календаря поки що складає 50 примірників. Однак, за словами ініціаторів проєкту, його збільшать, якщо на це буде запит громадськості.