Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Рівному виявили печиво із речовиною, яка викликає параліч

У Рівному виявили печиво з високим вмістом акриламіду, речовиною, що призводить до тяжких наслідків. 

Печиво було виготовлене у Румунії та було експортоване із Польщі. 

Про це повідомляють у районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області. 

- До Рівненського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надійшло інформаційне повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів "RASFF" від 12.01.2023 № 2022.7376-fup 4 стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», м. Львів), - йдеться у повідомленні. 

Акриламід – органічна сполука, амід акрилової кислоти складу CH2CHCONH2. Має високу розчинність у воді, спиртах. Проявляє сильні нейротоксичні властивості. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів. 

Реочина викликає посилене потовиділення на руках та ногах, оніміння та параліч кінцівок. Окрім цього, при контакті з очима акриламід викликає подразнення та пошкоджує рогівку ока. Вдихати речовину також дуже небезпечно. Пара та пил акриламіду можуть негативно вплинути на нервову систему.

Додамо, що партію небепечного печива в одному з магазинів вилучили, проте невідомо, скільки ще його може бути у рівненських магазинах. Тому рівнян просять при виявленні такої продукції звертатись у районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області

 

Читати також