Учора в Рівному пройшло чергове засідання міської комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Рівного Володимира Хомка, де нарешті чітко визначили, що потрібно розуміти під терміном "громадське місце", і затвердили перелік таких громадських місць у місті.
Це зроблено для того, аби мешканці чітко знали, де нині в умовах карантину потрібно обов'язково, згідно з постановою Кабміну від 6 квітня, перебувати у захисній масці чи респіраторі. Також через те, що ні на урядовому, ні на міському рівні досі так жодним нормативним документом не було визначено, що таке громадське місце, працівникам поліції було важко притягувати до відповідальності порушників карантину, адже в суді вони апелювали саме до того, що ніде не прописано конкретно перелік таких місць.
"Вчора на комісії ТЕБ і НС ми затвердили перелік громадських місць. Тепер його мають також затвердити депутати Рівнеради завтра на сесії. Після цього поліція матиме повне право штрафувати тих, хто порушує карантин в громадських місцях. Тож тепер у поліції є всі інструменти, аби вжити дієвих і відчутних заходів з фінансової точки зору до порушників", - зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко.
Відтак, громадськими місцями у Рівному є:
- території загального користування:
- вулиці,
- майдани,
- площі,
- бульвари,
- проспекти,
- провулки,
- узвози,
- проїзди,
- пішохідні та велосипедні доріжки,
- сквери,
- дитячі та спортивні майданчики,
- стадіони,
- підземні переходи,
- парки (в тому числі гідропарки та парки культури і відпочинку),
- рекреаційні зони,
- сади,
- пляжі,
- кладовища,
- інші території загального користування;
- приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
- заклади торгівлі закритого і відкритого типів (в тому числі торгові ряди та ринки);
- заклади надання послуг усіх форм власності;
- готелі та аналогічні засоби розміщення громадян;
- гуртожитки;
- вокзали;
- аеропорт;
- транспорт (у тому числі, який працює у режимі регулярних спеціальних перевезень);
- зупинки громадського транспорту;
- прибудинкові території;
- під'їзди житлових будинків;
- території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору;
- території навколо культових споруд (храмів, соборів, церков) в радіусі 200 метрів;
- ліфти;
- таксофони.
Тож тепер рівнян, які будуть перебувати у перелічених вище місцях без засобів захисту – будуть штрафувати за порушення правил карантину.
"Ми зробили так, як інші міста - охопили майже все місто, в тому числі і територію біля церков в радіусі 200 метрів. Це все – громадське місце і відповідно на них поширюються карантинні заходи. Це не робиться для задоволення власних потреб, а для того, щоб вберегти людей від захворювання. Особливо це стосується церков, бо там збираються старші люди, які є основною групою ризику, а в силу своєї необізнаності вони наражаються на хворобу самі і також можуть заразити своїх близьких", - прокоментував рішення Володимир Хомко.