У Рівному жінці, яку колись покусала собака, пересадили частину вуха на обличчя

Нещодавно в Центрі мікроендоскопічної хірургії лор-органів КНП «Центральна міська лікарня» РМР провели складну одноетапної операції із застосуванням пластики крила носа методикою вільної пересадки частини вушної раковини за П.К. Сусловим.

Про це повідомляють на сторінці медзакладу.

Під час такої операції дефект носа закривають частиною вушної раковини. Це дуже складна, клопітка, довготривала робота і вимагає неабиякого рівня лікарської підготовки та досвіду.

На Рівненщині вона виконується вперше та й для України є досить рідкісною. Операцію проводив лікар-отоларинголог, завідувач Центру мікроендоскопічної хірургії лор-органів Володимир Васильович Соколовський.

Васильович Васильович зазначає:

«До мене на прийом звернулася пацієнтка 1976 р.н. з приводу дефекту зовнішнього носа в результаті кусаної рани обличчя (місяцем раніше її покусала собака, відкусила частину носа). Я робив пластику крила носа. З огляду на форму деформації та бажання пацієнтки одномоментного усунення дефекту, обрав методику вільної пересадки частини вушної раковини за Сусловим, запропоновану ще в 1897 році. Особливістю цієї методики є висока частота некрозу трансплантанту - 25 – 30%. При спілкуванні з пацієнткою, дані ризики були обговорені й вона погодилася на операцію", 

Окрім того лікар зазначає, що оперативне втручання було надзвичайно складним, але пройшло успішно.

"Пацієнтці призначили антибіотикотерапію, антикоагуляційну та гормональну терапії. На крило носа постійно накладалась волога антисептична пов'язка. Після відторгнення кірки, на 9 – 10 день, шви зняли. Далі, для покращення трофіки лоскута та естетичного вигляду рубця пацієнтка була скерована до дерматокосметолога, де їй проводилось фото та ультразвукове лікування.".

Пацієнтка повністю задоволена результатом операції. Жінка від природи має ластовиння і воно з'явилось і на пересадженій ділянці, що свідчить про міграцію меланоцитів, а це означає, що трофіка лоскута хороша. 

Читайте також