Рівне Медіа

У Сарнах чоловік вчинив фізичне та психологічне насильство над батьком

Фото - ілюстративне / відкриті джерела

До поліції із заявою щодо насильницьких дій з боку сина звернувся 60-річний житель Сарн. Правоохоронці встановили, що за місцем проживання 33-річний чоловік вчинив відносно свого батька дії фізичного та психологічного насильства, що проявилось у словесних образах та спричиненні тілесних ушкоджень потерпілому. Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненщини.

Відомо, що 33-річний сарненчанин раніше неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Оскільки в січні 2019 року домашнє насильство стало кримінальним діянням, то відомості за цим фактом слідчі внесли за статтею 126-1 КК України.  

У жовтні Сарненський районний суд, розглянувши матеріали зазначеного кримінального провадження, засудив 33-річного сарненчанина до одного року обмеження волі. Втім, врахувавши щире каяття та примирення сторін, звільнив кривдника від відбування покарання з річним іспитовим строком. 

Нагадаємо, що диспозиція статті 126-1 КК України визначає домашнє насильство як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

За скоєння зазначеного кримінального правопорушення передбачена відповідальність у виді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Загалом за десять місяців цього року до поліції надійшло майже чотири тисячі звернень щодо домашнього насильства. За результатами їх розгляду складено 3706 адміністративних протоколів, що майже на 700 більше, ніж за аналогічний період минулого року (3029 – 2019). Крім того, поліцейські винесли 634 термінових заборонних приписи. 

Читати також