У селі на Рівненщині власники садиби розвивають зелений туризм

У селі Ілляшівка, що в Острозькій громаді, є садиба сільського туризму, що має назву «Райський закуток».

розповіли в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА в межах проєкту "Рівненщина на смак".

Садиба “Райський закуток” належить Володимиру та Катерині Романюкам, які вже не перший рік займаються зеленим туризмом. Це, як зауважують у дописі, - ідеальне місце, щоби відпочити на природі, подалі від міського шуму, адже зовсім поряд знаходиться Дермансько-Острозький національний природний парк.

Для зручності туристів є альтанка, дитячий майданчик, лежанка, ставок, де можна порибалити. А ще в садибі є велика бібліотека, тому відпочивати можна в тиші з книгою. Для активного відпочинку ідеально підходить піший туризм або велотуризм.

Окрім того, тут можна замовити харчування. Господиня садиби Катерина готує смачні страви української кухні, зокрема куліш. Особливою родзинкою господарів є виготовлення крафтових сирів з різноманітними соусами.

Жінка почала варити сир 10 років тому.

"Живучи в селі та маючи корову, можна не просто кудись здавати молоко за безцінь,а створювати унікальний продукт самому. Для мене, сироваріння це якась магія з самого початку. Я почала шукати все більше інформації, проходила різні курси і навчання у відомих українських сироварів, починаючи з Полтави, Харкова, Києва. Приготування сиру - це складний тривалий процес, який вимагає постійних експериментів. Так, сироваріння стало моїм хобі.

Коли я дізнаюсь про якийсь новий вид сиру, то стає дуже цікаво і відразу хочеться його зробити, а чи вийде, чи зможу я передати його смак, надати йому правильного зовнішнього вигляду? І коли через певний проміжок часу потрібно розрізати головку того сиру, відчуваю хвилювання і надію, що магія вдалася. Ось так в нас почав з'являтися смачний, якісний, натуральний продукт", - розповіла пані Катерина про те, як почала займатися сироварінням.

На теперішній час жінка може зробити 40 позицій різноманітного сиру.

Читайте також