Уляна Супрун розповіла, як вберегти дітей від отруєнь

фото - Фейсбук

Дитинство - час досліджень, пригод і нових вражень. Все нове, цікаве, все хочеться спробувати - часто в буквальному сенсі цього слова. Часто така допитливість, навіть під наглядом найуважніших батьків, призводить до отруєнь дітей, пише Уляна Супрун.

Отруєнь ліками, засобами побутової хімії й захисту рослин та іншими токсичними речовинами. Торік від подібних отруєнь в Україні постраждали близько 5 800 дітей. Найчастіше це траплялося як серед немовлят, які ще не усвідомлюють наслідків своїх дій, так і серед дорослих «експериментаторів» - підлітків, старших 14 років.

Щоби запобігти таким отруєнням, варто дотримуватися певних правил. Застосувавши їх, ви зможете захистити дитину:

- Зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей! При всій очевидності поради, батьки часто недооцінюють вправність малюків.

- Аптечка із ліками повинна бути зачинена та впорядкована - тільки ліки з терміном придатності та в оригінальних упаковках. Отруєння медикаментами є однією з найпоширеніших груп отруєнь. Правильне збереження ліків не лише захистить дітей, але й дорослих. Адже дорослі також можуть переплутати пігулки чи прийняти прострочений засіб.

- Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів. Використовуйте їх лише коли поряд немає дітей.

- Не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими.

- Даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі, адже наступного разу вона може спробувати їх скуштувати сама.

- Час від часу нагадуйте дитині про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.

- Розповідайте дітям про негативні наслідки прийому (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Якщо сталася біда і дитина отруїлася небезпечними речовинами - викликайте бригаду екстреної допомоги. Обов'язково зверніть увагу - чим отруїлася дитина та проконсультуйтеся з диспетчером швидкої як надати першу допомогу. Є хибна думка, що в будь-якому випадку отруєння потрібно викликати блювання. Проте це не завжди можна робити. Якщо дитина отруїлася побутовою хімією - це категорично НЕ можна робити, бо хімічна речовина спричинить ще більші опіки стравоходу!Якщо ви не впевнені, що саме проковтнула дитина, краще зачекайте на швидку.

Пам’ятайте: діти потребують захисту кожного дня!

Текст підготовлено за матеріалами Центр громадського здоров'я МОЗ України https://goo.gl/73sJYe