Рівне Медіа

Уряд ліквідував корупційну складову в реєстрації земельних ділянок

В Україні запрацювала безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок. Завдяки цьому тепер рівень відмов у реєстрації скоротиться до 4%. Про це на своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Обмінний XML-файл – це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру, він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили. 

Крім того, при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість за QR-кодом перевірити валідність файлу. 

Це ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру та усунення корупційних ризиків. Разом із відкритими на початку року координатами, що дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок з річним оборотом в 250 млн грн, -  відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть у минуле. 

Для людей це економія часу і ресурсів. Держава продовжує покращувати свої сервіси!

Читати також