В іноземних ЗМІ готують дезінформаційну кампанію проти вищого керівництва України

В іноземних ЗМІ готують дезінформаційну кампанію проти вищого військово-політичного керівництва України.

Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при РНБО.

За даними Центру протидії дезінформації при РНБО в іноземних ЗМІ готується дезінформаційна кампанія проти вищого керівництва України. Зокрема, зазначають, що планується серія публікацій із дезінформацією проти військово-політичного керівництва України, яка вийде на англомовних ресурсах. Матеріали готують іноземні журналісти, які мають досвід роботи в росії, зокрема, у часи початку влади путіна.

"Метою таких дій є розкол в українському суспільстві", - стверджують у Центрі.

Представник ГУР Андрій Юсов уточнив hromadske, що російські спецслужби планують залучати експертів, політологів, лідерів суспільної думки, журналістів, які мають певний бекґраунд роботи на території росії. Може йтися про експертні коментарі, статті, матеріали, де так чи інакше будуть посилюватися російські наративи.

«Матеріали можуть бути різні. Ідеться не про один матеріал, це саме хвиля й серія, і вони можуть відрізнятися між собою. Але, зокрема, ідеться про конкретні прізвища військового й політичного керівництва нашої держави», — зазначив представник розвідки.

Юсов додав, що спалах такої дезінформаційної хвилі планується «у надзвичайно важливий період», коли партнери ухвалюють ключові рішення щодо підтримки України.

«Мова не йде про щось нове. Найімовірніше, це буде знову компіляція фактів і стереотипів, які будуть використані противниками продовження підтримки України як аргументація своїх дій», — додав він.