Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

В Україні хочуть криміналізувати підробку COVID-сертифікатів

У Верховній Раді 2 листопада народні депутати підтримали у першому читання законопроект, який передбачає покарання на підробку COVID-сертифікатів.

За документ проголосували 282 нардепи. Законопроєктом хочуть внести зміни до Кримінального кодексу України та встановити відповідальність за підробку документів про проведення щеплень.

Наразі ж у чинній редакції Кримінального кодексу України відсутня кримінальна відповідальність за підроблення документів про проведення вакцинації. На тлі цього випадки виявлення підроблених COVID-сертифікатів в Україні почастішали.

Що передбачає законопроєкт

На особу, яка використовуватиме підроблені документи, які підтверджують проведення щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, накладатимуть:

  • штраф у вигляді від 17 тисяч до 34 тисяч гривень,
  • обмеження волі на строк до 2 років.

Якщо медичний працівник внесе до медичної документації про щеплення неправдиву інформацію, проти нього застосують:

  • штраф на суму 34 – 68 тисяч гривень,
  • позбавлення волі на строк до 2 років,
  • позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

За виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень, пропонують запровадити:

  • від 85 тисяч до 170 тисяч гривень штраф,
  • позбавленням волі на строк до 3 років.

За цей законопроєкт нардепи проголосували лише у першому читанні. Це означає, що у майбутньому має відбутися голосування у другому читанні та вцілому. Також депутати підтримали скорочення термінів підготовки закону до другого читання наполовину.
 

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.