Президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Про це повідомляють на сторінці Оперативного командування "Захід".
Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад.
Призов розпочнеться від сьогодні, 23 лютого. Максимальний термін служби 1 рік.
Хто такі резервісти?
Це – запасний ресурс української армії, який, в разі чого, дозволяє швидко доукомплектувати бойові військові частини підготовленими громадянами.
На відміну від військовослужбовців запасу, в мирний час вони проходять службу виключно на добровільній основі. В особливий період (який діє в Україні з 2014 року) до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, які звільнені з військової служби за призовом під час мобілізації, строкової служби, військової служби за контрактом.
Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.
Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.
До слова, за призваними резервістами, згідно Закону України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітня плата.
Які дії резервістів?
Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.
Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.
Що таке оперативний резерв:
Відповідно до постанови Кабміну, оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на:
1) резерв першої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях), призначених для доукомплектування органів військового управління, військових частин та підрозділів бойового складу Збройних Сил, органів управління, військових частин та підрозділів інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв’язку;
2) резерв другої черги, що складається з резерву нарощування та територіального резерву.
Резерв нарощування включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, які не увійшли до бойового складу Збройних Сил, зокрема тих, що формуються в особливий період (стратегічних резервів), військових навчальних закладів, установ та організацій, нових органів управління, військових частин та підрозділів інших військових формувань.
Територіальний резерв включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин, підрозділів територіальної оборони.