В Україні з нового року запускають реформу оплати праці держслужбовців.
Про це на нараді з урядовцями заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
“Нова система посилить роль посадового окладу та допоможе усунути зловживання при нарахуваннях премій. Зміни в оплаті праці спрямовані на зменшення диспропорцій та справедливий підхід до зарплат держслужбовців», – сказав Шмигаль.
Нагадаємо, відповідний законопроект уже пройшов перше читання у Верховній Раді. Прем'єр-міністр закликав прискоритись, аби нова система оплати праці запрацювала вже з 1 січня 2024 року.
Серед ключових положень документа:
- 1. Оплата праці на основі класифікації посад (з єдиним підходом для всіх). Зарплата держслужбовця враховуватиме його кваліфікацію, досвід, важливість і складність роботи, ступінь відповідальності, результативність, ефективність, якість виконання обов’язків.
- 2. Прозорість і прогнозованість зарплати (це має запобігти корупції).
- 3. Чітке розмежування зарплати на сталу та варіативну складові. Стала зарплата – це посадовий оклад, надбавки за вислугу років, ранг, грошова допомога, що виплачується з наданням щорічної відпустки. Варіативна зарплата передбачає премії та компенсації за додаткове навантаження, вона залежатиме від внеску чиновника в роботу держоргану.
- 4. Розмір місячної премії держслужбовця не може перевищувати 30%, а квартальної – 90% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця чи кварталу.
- 5. Надбавку за вислугу років встановлять на рівні 2% посадового окладу за кожний календарний рік стажу держслужби (але не більше 30% посадового окладу).
- 6. Мінімальний розмір посадового окладу держслужбовця не може бути менше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законопроєкт має адаптувати законодавство України до вимог Євросоюзу.