"Верес" ризикує не отримати атестат на наступний сезон - юрист

У наступному сезоні у рівненського "Вереса" можуть виникнути проблеми з отриманням атестату. 

Про це в інтерв'ю "УФ" заявив спортивний юрист Ілля Скоропашкін. 

Як зазначається, це може статись через нібито банкрутство клубу. 

– Слід зазначити, що участь у процедурі банкрутства сама по собі є дуже ризикованою у сфері футболу, який навіть у спокійні «доковідні» та довоєнні часи був зазвичай збитковим. 

За змістом ухвали суду про порушення справи про банкрутство, Верес має заборгованість перед кредитором на суму майже 55 млн. гривень, при цьому, як зазначено в ухвалі суду, представник клубу визнав заборгованість та повідомив, що у Вереса відсутня можливість погасити борг.

Незважаючи на те, що сама процедура банкрутства може тягнутися роками, найближчий ризик для Вереса полягає насамперед у неможливості пройти атестацію в УПЛ на наступний сезон 2024/2025.

Зокрема, відповідно до пунктів «в», «г» ч.3 ст. 55 Регламенту з атестації футбольних клубів, у заяві на атестацію на наступний сезон Верес зобов’язаний повідомити УАФ про факт порушення проти нього справи про банкрутство. При цьому, відповідно до пп. «ж» ч. 2 п. «Б» Додатку ХXV до Регламенту з атестації футбольних клубів УПЛ, клубу претенденту має бути відмовлено в наданні атестату у випадку, якщо протягом останніх 12 місяців, що передують сезону атестації, він отримував захист від кредиторів, що в розумінні Регламенту є участю в процедурі банкрутства. 

Іншими словами, через ініційовану процедуру банкрутства, незалежно від наслідків можливого фінансового оздоровлення клубу,  Верес ризикує не отримати атестат учасника УПЛ на наступний ігровий сезон навіть за позитивних спортивних показників, - сказав він. 

Читатйе також: "Це оздоровлення та відновлення": президент "Вереса" - про відкриття справи щодо банкрутства