Любите майструвати щось з дерева? Регулярно облагороджуєте ділянку? А, може, будуєте дачу і потребуєте якісного інструмента? Тоді вам не обійтися без хорошої бензопили. За її допомогою легко розпиляти навіть тверді породи дерев і найтовстіші колоди, не докладаючи особливих зусиль. Як вибрати практичний інструмент і не переплатити? Розберемося у статті.
Дивимося на потужність
Вона впливає на здатність інструмента протягувати ланцюг через розпил, що позначається на швидкості різу і глибині розпилу. Для домашнього використання достатньо бензопили на 2,0 кВт або 2–3 кінські сили. Не беріть занадто потужну модель: нею складніше керувати (зокрема, через велику вагу), до того ж ви істотно переплатите за непотрібні вам можливості.
Визначаємося з брендом
Віддавайте перевагу перевіреним виробникам із сертифікатами якості на продукцію. Приклад — бензопила Хускварна, яка прослужить вам довгі роки. Більшість моделей оснащено антивібраційною системою, гальмом ланцюга і його автоматичним змащенням.
Вибираємо тип і ширину шини
У побутових бензинових пилах зазвичай встановлюються смуги 35–40 см — достатньо для обрізки та валки дерев не товще 30–35 см у діаметрі. Якщо ви плануєте пиляти товсті стовбури, погляньте на більші моделі, з довгими шинами та підвищеною потужністю. Також необхідно врахувати тип шини:
- плоскі вважаються універсальними;
- полегшені використовуються на домашньому інструменті;
- зі змінними головками лідирують за практичністю.
Вивчаємо характеристики ланцюга
Чим більший крок, тим функціональнішою виявиться бензопила. Відповідно, на побутовому інструменті ланцюга менше, ніж на професійному. Якщо ви вибираєте пилу для дому, погляньте на варіанти з ланцюгом 0,325–0,35 дюйма (для порівняння, дорогі моделі для професіоналів оснащуються ланцюгами на 0,41 дюйма).
Уточнюємо час роботи
Побутові бензопили витримують без перевантажень мотора до 50 робочих годин на місяць (або 40–50 хвилин безперервної роботи на добу). Якщо вам потрібно частіше експлуатувати інструмент, віддайте перевагу напівпрофесійним моделям з підвищеною потужністю. У жодному разі не можна перегрівати пилу: це може призвести до раптової відмови двигуна.
Звертаємо увагу на корисні функції
Сучасні інструменти оснащуються спеціальними системами та технологіями для полегшення робочого процесу, наприклад:
- антивібраційна система знижує навантаження на зап'ястя;
- система швидкого старту допомагає запустити бензопилу з мінімальними зусиллями;
- гальмо ланцюга захищає від зворотного удару.
Підіб'ємо підсумки
Чим частіше і довше вам доведеться експлуатувати бензинову пилу, тим вищими мають бути її технічні характеристики (від потужності до діаметра ланцюга). Вибирайте інструмент перевіреного виробника — так ви значно заощадите на ремонті, а також збережете час і зусилля. Нарешті, не забудьте прочитати відгуки перед покупкою: вони допоможуть скласти реальну картину і визначитися з вибором пили.