Вибухи у Придністров`ї були спланованою провокацією російських спецслужб - розвідка

У столиці невизнаної республіки Придністров'я сьогодні пролунала серія вибухів. Вони відбулись у приміщенні, де знаходяться офіси "Міністерства державної безпеки" та філіалу російської ФСБ. 

У результаті вибухів будівлю було пошкоджено, вікна вибито. На вулиці поруч із приміщенням знайшли використані РПГ-22 та РПГ-27. 

Однак, для керівництва Придністров'я це не було несподіванко. Як повідомляє українська розвідка, ще 22 квітня секретар «Держкомісії з ліквідації надзвичайних ситуацій» «ПМР» Вадим Шмаленко звернувся з листом до голови Каменського району Володимира Бичкова.

Там йшлось про термінову (до 16.00 того ж дня) підготовку відомостей про наявність та місце розташування «захищеного пункту управління цивільної оборони міста». З вказанням:

- Найменування об’єкту;

- Адреси розміщення;

- Типу захисної споруди. 

У разі відсутності такого пункту ставилось питання про його термінове створення.

Тобто ще за три дні до інциденту керівники «ПМР» вже готувались до його проведення і подбали про облаштування захищеного і комфортного бункера.

- Очевидно, що цей випадок – один з низки провокативних заходів, організованих ФСБ для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв. За задумом авторів, вони мають виправдати війну на території України, чи залучити «ПМР» до бойових дій. Або в якості території з певним мобілізаційним резервом, або ж як територію, з якої російські війська можуть проводити атаки на українську територію, - зазначають в розвідці. 

Нагадуємо, що 22 квітня заступник командувача військ Центрального військового округу РФ, генерал-майор Рустам Міннекаєв озвучив плани щодо невизнаної «ПМР». Він заявив, що російська армія має завдання «встановлення повного контролю над Донбасом та південною Україною». Після цього окупанти мають пробити коридор до невизнаної «ПМР», де «відзначаються факти утисків російськомовного населення».

За наявною інформацією, ФСБ продовжить серію провокативних терактів на території «ПМР».