Відома дзюдоїстка з Рівного звернулась до Зеленського через "тиск" та "приниження" тренера

Дворазова призерка Паралімпійських ігор, дзюдоїстка з Рівного Ірина Гусєва скаржиться на моральний тиск та приниження з боку свого тренера Михайла Романкевича. 

Відповідне відео вона записала у себе на сторінці у Фейсбук. 

- Останні 7 років я перебуваю у цій збірній під керівництвом Михайла Яковича Романкевича. Він же - мій особистий тренер. І за ці 7 років мені зробили п'ять оперативних втручань на правий плечовий суглоб, - розповідає Ірина Гусєва. 

Така кількість операцій, за словами спортсменки, зумовлена тим, що їй "не давали брати лікарняний та належним чином проходити реабілітацію". 

- Згідно з контрактом, пропускати жодного змагання я не мала права, - додає вона. 

Всі оперативні втручання та відновлення після них спортсменка оплачувала сама. 

- Дуже часто я брала участь у змаганнях вже травмована. Відповідно на змаганнях я ще більше доривала це пличе. І після змагань лягала на повторну операцію. Ніхто зі мною не працював індивідуально в плані підготовки після травми. Я мала вибір - або займатися в загальній групі, або готуватися самостійно. Зачасто так і відбувалося, - каже Ірина Гусєва. 

За її словами, на татамі в Токіо їй доводилось виходити з дуже важкою травмою: у спортсменки був повний розрив плечового суглобу.

- Плече не трималося, воно постійно вилітало. Але завдяки роботі лікарів, масажитів, мені вдалося вийти на килим, виступити та здобути срібну нагороду, - розповідає вона. 

Після завершення паралімпійського циклу Ірина повідомила свого тренера та керівництво (а саме Любов Жильцову) про намір піти в декретну відпустку. Проте під час розмови, за словами спортсменки, її почали критикувати та заявляли, що не підпишуть контракт та не виплатять стипендію. 

- Це був моральний тиск на мене, - каже Ірина. 

Після повернення з Токіо спортсменів запросили до Рівненської ОВА, де озвучили грошові премії за нагороди. Проте після цього, за словами дзюдоїстки, до неї підійшов її тренер та нібито сказав, що після виплати винагороди вона має принести йому 10 % від виплати. 

- Я прийняла рішення ці гроші не віддавати. Саме після цього я відчула ще більший тиск з боку Михайла Яковича, - каже вона. 

А у кінці року перед підписання контракту спортсменка дізанался, що її подають на 0,5 ставки. Чому так сталось, Ірині Гусєва так і сказали. 

- Через тиждень я взнала, що вагітна. Після народження дитини я мала намір відновити тренувальинй процес та взяти участь у рейтингових змаганнях, щоб відібратися на Паралімпійські ігри в Парижі, - говорить вона. - Проте за мене було прийнято рішення, що моя кар'єра завершена, без мого відома. Мене поставили перед фактом. Я вважаю, що причиною цього є те, що я не віддала тих 10 %, що я ставила питання щодо медикаментозного забезпечення. 

На фото - Михайло Романкевич

Від керівництва спортсменка також дізналась, що її кар'єра завершилась. Також дзюдоїстку відмовляли від подання документів на пожиттеєву стипендію. 

- Вона (Любов Жильцова) почала мені відповідати теж у грубій формі, щоб я навіть не думала збирати та подавати ці документи, оскільки, щоб отримати цю стипендію я б мала працювати у структурі спорту, а оскільки на мені "хрест", то тренером я ніде в Рівному працювати не буду, - каже Ірина Гусєва. 

Відтак, дзюдоїстка просить звернути на це увагу президента Володимира Зеленського та міністра спорту Вадима Гутцайта. 

Ми намагались дізнатись думку Михайла Романкевича, проте той не телефонні дзвінки та повідомлення не відповідав. 

Читайте також