Відомо, скільки місць тимчасового проживання для ВПО є на Рівненщині

Фото ілюстративне

На Рівненщині створили 38 Рад із питань ВПО.

Вони представляють і захищають права й інтереси вимушених переселенців. Такі ради діють при місцевих адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

Про це йшлося під час обласного форуму Рад ВПО, який відбувся у Просторі Інтеграції. Захід зібрав очільників обласної влади, громад, представників громадських організацій, соціальних служб і голів Рад із питань ВПО.

«За час повномасштабної війни Рівненська область прийняла понад 88 тисяч переселенців. Подяка усім, хто причетний до цього непростого процесу - працівникам соціальної сфери, головам тергромад, звичайним жителям Рівненщини. Питання допомоги ВПО залишається пріоритетним. Адже досі є проблемні аспекти, зокрема забезпечення житлом та працевлаштування», - сказав начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

На сьогодні в області залишається дещо більше 49 тис. вимушено переміщених осіб. Більшість із них - жінки й діти - 70 % від загальної кількості. Також в регіоні є 63 місця тимчасового проживання. 52 з них - діючі, ще 11 - підготують для використання в разі необхідності.

До форуму приєднався й виконавчий директор благодійної організації «Stabilization Support Services» Дермот Гамільтон. Організація займається наданням гуманітарної та іншої соціальної допомоги, зокрема адвокацією прав ВПО.

«Війна спричинила значні соціальні та економічні проблеми в Україні. Особливо це стосується переміщення великої кількості населення до інших регіонів. Так, Рівненщина стала важливим регіоном для прихистку переселенців і довела свою стійкість під час вирішення багатьох чутливих питань», - зазначив Дермот Гамільтон.

Під час заходу озвучили пріоритети на 2024 рік. Це насамперед вирішення житлових проблем і працевлаштування. Крім цього: підтримка запровадження психосоціальної послуги з формування життєстійкості, індивідуальний підхід при наданні послуг і підтримки та охоплення допомогою всього постраждалого населення засобами мобільних бригад, телефонних гарячих ліній та індивідуальних консультацій.