Відразу три категорії тракториста здобули мешканці Рівненщини

Наразі особливо затребуваними професіями стали водії та трактористи різних категорій. Унікальну нагоду навчитися водити і обслуговувати відразу декілька видів с/г техніки отримали безробітні Рівненської області.

Про це повідомили у Рівненському центрі ПТО ДСЗ.

Підготовку робітників для сільського господарства пропонують в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ. Тут створено сучасний парк спеціалізованої с/г техніки, слюсарну майстерню, майданчики для відпрацювання керування транспортом, оснащені кабінети спецтехнологій. 

Іван Ішунькін із Гощі за попереднім досвідом роботи – будівельник. Вирішив не гаяти часу і здобути, на його думку, ще більш затребувану професію тракториста-машиніста.

«Зруйновано житлові будинки, промислові приміщення, школи… Усі ці завали потрібно якнайшвидше розбирати, аби відбудовувати наші міста і села. Вважаю, що професія тракториста дуже буде потрібна після війни. Планую вчитися і далі, хочу працювати на навантажувачі. Отож, за рік знову за науку!».

У ТОВ СГП «Ім.Воловікова», де слухач мав виробничу практику, підтвердили відмінну підготовку тракториста.

Руслан Скорблюк із Рівненського району:

«Знаю будівництво, маю водійський стаж, тривалий час працював у дорожній службі. Бачив, як працює техніка. Трактор маємо і вдома. Невеличкий, для власного господарства».

Слухач відверто був вражений сучасними навчальними тракторами:

«Це велика насолода працювати на такій техніці! Тепер і я зможу пересісти на потужніший трактор!».

Випускник планує працювати у КП «Рівненське ШЕУ автомобільних доріг».

«Знаю, що заробітки у трактористів достойні - до 40 і більше тисяч гривень. Все залежатиме від сезону». «Техніку потрібно не лише знати, але й берегти, розуміти та поважати, аби вона служила довго».

19-річний Андрій Степанюк із Гощанщини продовжить сімейну справу. Батько передав сину трактор, отож, потрібні знання і кваліфікація, аби успішно працювати. У домашньому господарстві є й комбайн. І саме це навчання дозволить юнакові приборкати залізних коней.

«Ми обробляємо паї. Роботи багато. Мені сподобалося, що на навчанні можна відразу три категорії отримати!».

Випускник вдосконалював професійні навички у ТОВ «Калина-Бугрин», планує поки працювати на ОСГ (особисте селянське господарство).