Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Військові пенсіонери Рівненщини таки отримують підвищені пенсії (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

На Рівненщині триває робота з перерахунків пенсій військовослужбовцям. І вже перші 1300 пенсіонерів отримали збільшені виплати. Повідомляє сайт Рівненської ОДА. 

Поки що це 12%, втім усі пенсіонери-силовики одержать нові розміри пенсій. Виплати проводитимуться протягом  березня-квітня.

Про це йшлося  під час зустрічі голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка та голови облради Олександра Данильчука з військовими пенсіонерами.

Останні і ініціювали зустріч з місцевою владою, бо мають своє бачення щодо прийнятих нормативних актів, відповідно до яких перераховують пенсії. Зокрема, люди вимагають до обчислення розміру виплати додати додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати тощо). Нині, відповідно до Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року №103,  сума виплат залежить від окладу за посадою, окладу за спеціальним званням, процентною надбавкою за вислугу років. Для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ враховуються також премії за січень 2016 року.

Керівництвом ОДА та облради надано доручення юридичній службі вивчити пропозиції пенсіонерів щодо перегляду умов формування грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

«Ми неодноразово з вами зустрічаємося. Завжди приймаємо узгоджені рішення. Результат є – прийнято Звернення депутатів обласної ради до органів центральної влади. Документ спільно напрацьований та погоджений з ветеранськими організаціями області. Відповідно була прийнята Постанова КМУ №103, якою врегульовані питання перерахунків. Не думаю, що документ приймався «з коліна», адже було враховано як перелік законодавчих актів, так і можливості бюджету. Треба розуміти, що кожна країна має свою економіку. А ми маємо економіку країни, яка воює! Пам’ятаймо про це! Але факт, що динаміка перерахунків в області є, процес триває, хоч і вимагає дотримання певних законодавчо визначених процедур», - прокоментував Олексій Муляренко.

Як і було раніше повідомлено, Головне управління Пенсійного фонду в Рівненській області з другої половини березня розпочало перерахунок та виплати перерахованих пенсій військовим. Перерахунок проводиться з 1 січня 2018 року. Тобто, починаючи з березня військові пенсіонери отримують доплати по перерахунку з січня 2018. Пенсії  перераховуються  за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу - Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Нацгвардії та інші. Пенсіонерам не потрібно індивідуально звертатися до Пенсійного фонду та подавати додаткові документи.

Виплата перерахованих пенсій всім категоріям силовиків (крім колишніх співробітників МВС України) здійснюватиметься поетапно починаючи з 1 січня 2018 року у таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. — 50 відсотків;

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. — 75 відсотків;

з 1 січня 2020 р. — 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ виплачуватимуться з січня 2018 в повному розмірі. Доплати за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 виплачуватимусться протягом 2018-2021 років у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за наявності коштів. 

Загалом пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 13 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати більше 11 тисяч колишніх військових Рівненщини.

Читати також

28.09.2023 Росіяни поширюють черговий фейк про нібито озброєння на Рівненській АЕС

У мережі шириться фейкова інформація, що нібито Сили оборони складають ракети HIMARS, SCALP, Storm Shadow, різні БПЛА-камікадзе та боєприпаси із збідненим ураном на Хмельницькій та Рівненській АЕС на заході України та у прилеглих регіонах. Таку інформацію поширюють користувачі соцмереж з посиланням на неназваних «турків». Відтак правдою є те, що 22 вересня, через тиждень після перших повідомлень про зброю на станціях, Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало доповідь, у якій йшлося про те, що експерти не побачили ніяких порушень на станціях з боку ЗСУ чи взагалі будь-кого. Єдине озброєння, яке виявили експерти МАГАТЕ, помітили на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції, зазначили журналісти StopFake.