Військового з собакою не впустили у вагон "Інтерсіті": він усю дорогу простояв у тамбурі

Військовослужбовця, який подорожував із собакою з Києва до Чернігова, не впустили на його місце у потягу "Інтерсіті". Вони були змушені всю дорогу простояти в тамбурі.

Про цю ситуацію у своєму Instagram повідомила Дарія Рубан. Дівчина зустріла бійця, коли прямувала до вагону-кафе в потязі.

"Я запитала у Валерія, чому він з речами та собакою стоїть у тамбурі. Захисник відповів: "Отак… не дозволяють", – розповіла вона коментарі для "УП. Життя".

Дарія Рубан каже, що запропонувала воїну відпочити на її місці, а вона натомість залишиться з Ермі – так звуть чотирилапого друга Валерія. Однак боєць відмовився.

Ермі – службовий собака Національної гвардії України. Разом з Валерієм вони несуть службу в Чернігові і їздять виконувати службово-бойові завдання у різних куточках країни ще з початку повномасштабного вторгнення.

"Я зрозуміла, що не можу мовчати про цю ситуацію. Звернулася до провідника з проханням пояснити ситуацію. На що отримала відповідь, що заборону їздити разом з великими собаками передбачають правила і їх не можна порушувати", – зазначає дівчина.

Тоді вона вирішила сфотографувати бійця зі собакою, щоб розповісти про несправедливість у соцмережі.

"Служити Україні, їхати по роботі "з напарником", а натомість мати таке ставлення до себе… На поступки так ніхто і не пішов. Я також не бачила, щоб ще хтось з пасажирів став на захист Валерія. Соромно…", – розповіла Дарія Рубан.

Як на інцидент відреагували в "Укрзалізниці"?

Представниця пресслужби "Укрзалізниці" Оксана Данилюк у коментарі для "УП. Життя" зазначила, що, згідно з правилами, затвердженими "УЗ", в потягах "Інтерсіті" заборонено їхати з великими собаками (зростом понад 45 сантиметрів). Подорожувати з такими тваринами можна лише викупивши всі місця в купе. Також собака обов'язково має мати намордник.

Якщо пасажир із великим улюбленцем мають намір скористатися "Інтерсіті", вони їхатимуть у тамбурі, пояснюють в "УЗ".

Згодом ситуацію прокоментував і керівник із пасажирських комунікацій "Укрзалізниці" Олександр Шевченко. Для перевезення домашніх улюбленців, зокрема у вагонах "Інтерсіті", є чітки правила. До того ж, для перевезення службових собак є спецвагони.

"Військовий прийшов на посадку в інтерсіті з великим собакою без намордника – і тут важливо: не "військового виставили в тамбур", а військовий попросився їхати у тамбурі, бо знав, що вчиняє не за протоколом. І наша стюард пустила (за що ми їй дорікати не плануємо), таке буває і на краматорських рейсах, вже маємо досвід", – додає Шевченко.

Водночас представник "УЗ" визнає, що назріла потреба внести зміни до чинних правил перевезення тварин у поїздах, адже вони "мають бути адаптивними до реалій сьогодення".

"Так, у випадку зі службовими собаками та поїздами інтерсіті все ж є чіткі норми, продиктовані безпекою та комфортом всіх у салоні, включно з дітьми, алергіками і т.д.

Але є й декілька blind spоts у правилах, де прийняття рішення по факту перекладено на провідника, тому зміни назріли і громадянське суспільство справедливо нам про них нагадує", – резюмує керівник із пасажирських комунікацій "Укрзалізниці".

Читайте також