Кохання - це прекрасно, але в нього є інший бік - практичний. Зокрема, розлучення трапляються і не рідко. Тож, перед тим, як вступити у стосунки або офіційно їх оформити, варто передбачити сценарій розлучення та шляхи поділу майна в такому випадку.
Підпишіть шлюбний контракт.
Чомусь українці переконані в тому, що шлюбний контракт можна підписувати лише до дня весілля. Насправді ж, шлюбний контракт можна підписати в будь-який момент, навіть перед самим розлученням. Вносити зміни до чинного контракту також можна в будь-який момент.
Окрім цього, шлюбні договори бувають різні, і там можна записувати різні речі. Наприклад, що ти проклинаєш свою другу половинку. Ви можете сказати, що у вашій релігії є певний акт, і ви зобов'язуєтесь проклясти другу сторону цього контракту після розлучення.
Підписувати шлюбний контракт обов’язково потрібно у нотаріуса. Але це все ще дешевше, ніж оформлювати квартиру на маму.
У шлюбному контракті можна передбачити, що майно кожного з вас, яке ви купите за час шлюбу, залишається лише за вами. Тож, і для його продажу не треба буде згода іншого з подружжя.
Україна вам не США (на жаль чи на щастя?), і в шлюбному договорі можна передбачити розподіл нерухомості, але не можна змусити вашого партнера готувати сніданки по вихідних.
Якщо вирішили укласти шлюбний контракт, аби при розірванні шлюбу залишити партнера в одних шкарпетках – нічого у вас не вийде. Шлюбний контракт не може ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище, тому не можна все майно зареєструвати лише на одного з подружжя.
Якщо ви думаєте, що можна підкласти свиню, і ввечері, поки майбутня колишня дружина не бачить, поздирати всі шпалери та винести дорогий італійський диван.
То не вийде. Коли вже є озвучений намір про продаж квартири, це буде називатися цілеспрямованими діями на зменшення вартості активу. В суді дуже швидко по руках за це надають, обманути систему не вийде.
Але, що точно не буде ділитися: це квартира, куплена до шлюбу або отримана в подарунок чи спадок.
Тобто, якщо мама подарувала доньці квартиру під час її шлюбу з чоловіком, то така квартира не буде у спільній сумісній власності, тільки у власності дружини.
Важливо розуміти, що підписання шлюбного договору не означає, що хтось когось не любить. Це означає, що дві дорослі людини домовляються про будь-які сценарії майбутнього тоді, коли у них все добре.
А це значить, вони свідомо ставляться до себе, своєї безпеки та свого особистого майбутнього.
Джерело: ЛУН